Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oddziały specjalne na otwarcie nowego komisariatu na dworcu w Będzinie

Redakcja
Przeniesieniem komendy Straży Miejskiej w Będzinie zakończył się kolejny etap adaptacji pomieszczeń w budynku Dworca Głównego.

- Teraz Straż Miejska będzie zdecydowanie bliżej mieszkańców, nie tylko ze względu na siedzibę w ścisłym centrum miasta. Nadal można liczyć na nią 24 godziny na dobę - powiedział podczas uroczystego otwarcia komisariatu Radosław Baran, prezydent Będzina


Radosław Baran podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby straży miejskiej


Strażnicy od dziś będą pracować w nowoczesnych wnętrzach w pełni wyposażonych w sprzęt umożliwiający im wykonywanie swoich obowiązków. Nowa lokalizacja pomoże też w bezpieczeństwie miasta, gdyż jej lokalizacja to ścisłe centrum., a dodatkowo znajduje się tu nowe centrum monitoringu. Urzędnicy planują by dodatkowo w budynku dworca postał pasaż handlowy i ciąg administracyjny. jednak by przystąpić do ostatniego etapu prac należało ulokować wcześniej w budynku komisariat by uniemożliwić dewastacje.

Zobacz również: Zamek w Będzinie ma być największą atrakcją w regionie

- Dworzec ma już odnowiony dach, wymienioną stolarkę okienną oraz drzwiową i wyremontowaną elewację.  W ramach kapitalnego remontu południowego skrzydła budynku wykonano m.in. instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, ciepłowniczą i teleinformatyczną. Są pomieszczenia dla kas biletowych wraz z zapleczem socjalnym i sanitarnym dla pracowników PKP, sanitariaty ogólnodostępne w tym także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenia dla kierowców TAXI - informuje MM Silesię Marzena Karolczyk, rzecznik Urzędu Miasta w Będzinie.  Renowacji poddano zegar, który uzyskał mechanizm sterowany systemem radiowym. Wykonano także podświetlenie obiektu. Wartość wykonanych robót wyniosła około 1,8 mln zł - dodaje rzecznik..



Podczas uroczystości umiejętności prezentowały oddziały specjalne


W magistracie znajduje się już opracowany projekt budowlany i wykonawczy przebudowy ostatniej części dworca PKP obejmujący zagospodarowanie pozostałych pomieszczeń dworca na część administracyjno – handlową. Urzędnicy planują, że hol główny, ciągi komunikacyjne, windy oraz część komercyjna, czyli sklepy i  gastronomia wykonane będą w 2010 r. Prace potrwają tak długo ponieważ pojawiły się komplikacje po stronie PKP i spółek z nią współpracujących.

- Jedyną komplikacją jest nie wykonanie przez PKP izolacji torowiska przebiegającego nad tunelem dworca, co uniemożliwia wcześniejsze zakończenie prac. Na tempo prac projektowych i wykonawczych ma również wpływ konieczność dokonywania wielu uzgodnień ze spółkami działającymi w ramach struktury PKP oraz wojewódzkim konserwatorem zabytków sprawującym opiekę konserwatorską nad budynkiem - wyjaśnia Karolczyk.

Zobacz również: Będzin ma swój Dom Turysty. Czy pojawią się turyści?

Na razie całość planowanych prac i koncepcję zagospodarowania Dworca Głównego PKP w Będzinie zobaczyć można w gablocie wystawionej w Przedzie Miasta. W związku z przeprowadzką do nowego budynku zmienił się numer dyżurnego straży miejskiej. Od dziś nowy numer telefonu to 032 710 46 90.



emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto