Odra Wodzisław pokonała Pogoń Szczecin 2:0 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Marcin Szczepański
Polska Dziennik Zachodni
Zmiana trenera nie pomogła Pogoni Szczecin. Prowadzeni przez Artura Płatka "Portowcy" ulegli w Wodzisławiu 0:2. Zwycięstwo Odry oddaliło zespół od strefy spadkowej, w której jutro może znaleźć się Pogoń.

Spotkanie rozpoczęło się z 5. minutowym opóźnieniem, ponieważ piłkarze gospodarzy postanowili zastrajkować przeciwko zaległościom finansowym klubu. Na boisko Odra wyszła w koszulkach z napisem "Gramy za darmo - Gramy dla kibiców".

Początek meczu nie był porywający, a spotkanie toczyło się w sennej atmosferze. Trybuny na których zasiadło niewielu kibiców ożywiły się 14. minucie, kiedy strzałem głową po rzucie rożnym na prowadzenie Odrę wyprowadził Daniel Tanżyna.

Po stracie bramki do ataku ruszyli "Portowcy", jednak z ich ataków niewiele wynikało. Gra była raczej chaotyczna, a strzały niecelne. W 41. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Chmiest, ale jego strzał wybronił dobrze spisujący się między słupkami Odry Michał Buchalik.

Po zmianie stron gra obu zespołów nadal nie była porywająca. W 59. minucie najlepszą okazję w spotkaniu dla gości zmarnowali Dziuba i Dymkowski. Pierwszy trafił w słupek, a drugi dobijał wprost w Buchalika. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 73. minucie, kiedy około 30-metrowym rajdem popisał się Marcin Kokoszka i pewnie pokonał Radosława Janukiewicza, mimo asysty obrońcy.

Do końca meczu Odra mądrze kontrolowała grę i dowiozła pewne zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego. Dzięki wygranej wodzisławianie zwiększyli przewagę nad Pogonią do sześciu punktów. Tymczasem podopieczni Artura Płatka mają ciągle tylko trzy punkty więcej niż kilka zespołów ze strefy spadkowej, które swoje mecze rozegrają dopiero jutro. Przy niekorzystnych rozstrzygnięciach zespół może się wkrótce otrzeć o dno tabeli.

Odra Wodzisław Śląski 2-0 Pogoń Szczecin
Daniel Tanżyna 15, Robert Kłos 72

Odra: Michał Buchalik - Michał Chrabąszcz, Błażej Radler, Daniel Tanżyna, Mateusz Szałek - Robert Kłos, Krzysztof Markowski (90 Jacek Bańczyk), Koba Szalamberidze (61 Marek Sobik), Marcin Kokoszka - Andrzej Rybski, Marcin Chmiest (52 Samuelson Chukwuma Odunka).
Pogoń: Radosław Janukiewicz - Maciej Mysiak (46 Olgierd Moskalewicz), Marcin Nowak (43 Przemysław Pietruszka), Krzysztof Hrymowicz, Łukasz Matuszczyk - Tomasz Rydzak, Marcin Dymkowski, Robert Mandrysz, Bartosz Ława, Piotr Petasz - Piotr Dziuba (65 Marcin Bojarski).

Sędzia: Artur Ciecierski (Warszawa). []bWidzów: 1500.
Żółte kartki: Radler, Odunka, Szałek - Hrymowicz, Mandrysz, Rydzak, Petasz.