OE: Ruch i Polonia remisują, Odra przegrywa

29. kolejka Orange Ekstraklasy miała być emocjonująca i taka też była. Ruch Chorzów zremisował z ŁKS-em i jest już pewny pierwszoligowego bytu. Polonia wywalczyła cenny punkt, a Odra przegrała drugi mecz z rzędu.

Zawodnicy z Chorzowa meczem w Łodzi chcieli zapewnić sobie bezpieczną pozycję w tabeli. Do osiągnięcia tego celu potrzebny był zaledwie remis i taki też wynik padł na stadionie przy al. Unii Lubelskiej. Od początku spotkania to „ełkaesiacy” ruszyli z wielkim impetem na bramkę Pilarza czego efektem był strzelony gol już w 4. minucie przez Roberta Szczota. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się zaledwie czternaście minut. Grzyb podał do Ćwielonga, a ten z pięciu metrów wpakował piłkę do bramki Bogusława Wyparły. W pierwszej połowie „niebiescy” byli zespołem lepszym, ale nie udało się zdobyć drugiego gola.

Początek drugiej części to ponownie groźne ataki gospodarzy. Dwukrotnie groźnie strzelał Kujawa, ale „niebieskich” ratował Krzysztof Pilarz i…słupek. W kolejnych minutach na murawie nie działo się już nic godnego odnotowania i Ruch ostatecznie zremisował z Łódzkim Klubem Sportowym 1:1.

Polonia remisuje, niesamowita końcówka!

Do Bytomia zawitał Lech Poznań, który walczy o europejskie puchary. Mecz zaczął się po myśli poznaniaków, którzy objęli prowadzenie w 10. minucie. Kikut dokładnie dośrodkował w pole karne, a Rengifo nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Polonistom udało się wyrównać stan spotkania jeszcze w pierwszej połowie. W 35. minucie Sokolenko zagrał świetną, długą piłkę do Trzeciaka, ten do Podstawka i piłka zatrzepotała w bramce Dolhy.

W drugiej połowie zarysowała się lekka przewaga gości, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał m.in. Rengifo. Jednak prawdziwe emocje zaczęły się dopiero w 90. minucie spotkania. Gdy Pitry pokonał strzałem z ok. 11 metrów Peskovica, w Bytomiu chyba już wszyscy pogodzili się z porażką oprócz…piłkarzy Poloni. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, bramkarz gospodarzy przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Pavol Stano doprowadził do remisu! Polonia Bytom wywalczyła bardzo cenny punkt.

Odra dalej komplikuje sobie swoją sytuację

W Krakowie w pierwszej części Cracovia dyktowała warunki gry na boisku, ale swojej przewagi nie potrafiła udokumentować bramką. Jednak „co się odwlecze, to nie uciecze”. W 57. minucie Kłus pokonał Stachowiaka po raz pierwszy. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Nnowak i w zasadzie było już po meczu. Kwadrans przed zakończeniem spotkania gości „dobił” Kulig.

Po ostatniej kolejce do Odry zbliżyły się drużyny z Bytomia i Łodzi. Na szczęście dla wodzisławian swój mecz przegrała także Jagiellonia. W Białymstoku lepsza okazała się Legia Warszawa wygrywając 1:2. Widzew Łódź zaledwie zremisował z Koroną Kielce i degradacja łodzian do III ligi stała się faktem. Dopiero po ostatniej kolejce dowiemy się, która drużyna zagra w barażach o pozostanie w Orange Ekstraklasie. Trzymajmy kciuki za śląskie kluby!