Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Off Festival 2008: Scena Offensywy, dzień pierwszy

Krzysztof Gierak
Krzysztof Gierak
Scena Offensywy startuje o 13.15, wystąpią na niej m.in. Afro Kolektyw, ekscentryczni Dick 4 Dick, a także jeden z najbardziej emocjonujących zespołów electro na świecie - Dat Politics.

Jako pierwsi, w ramach koncertów Debiutantów, wystąpi Phantom Taxi Ride o 13.15. Zespół został założony we wrześniu 2005 roku. Zespół jest pomysłem 26 letniego autora piosenek Krzysztofa Rycharda, od wielu lat aktywnego uczestnika warszawskiej sceny muzycznej. Muzykę Phantom Taxi Ride można określić jako gitarowo-elektroniczny-powerpop. W warstwie tekstowej domninuje społeczny komentarz na historie relacji damsko -męskich, mroki życia w mieście i krytyczne spojrzenie na nasza rzeczywistość. Muzycy zagrali wspólnie ponad 50 koncertów w kraju i za granicą - m.in. koncerty w Belgii, Holandii, Luksemburgu i na festiwalu Planas A na Litwie.

Następnie o 14.15 zaprezentuje się Afro Kolektyw. Zespół łączy umiejętnie hip-hop z jazzem i funkiem, a do tego dokłada warstwę tekstową z inteligentnymi tekstami podszytymi satyrą na otaczającą rzeczywistość. Historia grupy sięga roku 1994. W 2001 ukazał się oficjalny debiut Afro Kolektywu pt. „Płyta Pilśniowa”. W lutym 2006 ukazuej się kolejny album pt. "Czarno widzę". Na żywo zespół gra w rozbudowanym, czasem nawet 9-osobowym składzie (wokal, gitara, bas, klawisze, perkusja + saksofon, trąbka, drugi wokal, kongi). - Być może najprawdziwszy obraz kondycji polskiej młodzieży, której horyzonty wykraczają poza wystawanie przed blokiem - pisał magazyn Tylko Rock - Hip - hop da się połączyć z disco czy funkiem i wcale nie trzeba mieć na głowie afro. Wystarczy być członkiem Afro Kolektywu - City Magazine.

Po nich, w okolicach godziny 16 na scenie pojawi się Budyń i Sprawcy Rzepaku. Skład znany fanom Pogodna - "Budyń" to pseudonim Jacka Szymkiewicza, wokalisty, tekściarza i gitarzysty Pogodno. Nagrana przez Szymkiewicza w 2004 roku płyta "Kiloff" to jeden z bardziej bezkompromisowych albumów w polskim rocku - energiczna mieszanka od gitarowego rocka przez r'n'b, hip-hop, reggae i jazz, aż po dark folk połączona z poetyckimi tekstami. - Budyń jak mało kto w tym kraju potrafi rozmawiać z publiką. Zna sposoby na utrzymanie uwagi słuchaczy. Czy jest to liczenie ludzi na sali czy rozdawanie im perkusyjnych „pomagajek” czy opowiadanie najdziwniejszych historii... Jeden z najbardziej charymatycznych frotmanów polskiego rocka z nowym materiałem na mysłowickim Off Festivalu - piszą organizatorzy festiwalu.

O 18.35 zaprezentują się Muchy.Swoją muzykę nazywają „post -beat -power -puff -dance -punk -youthloud -romantic -garage -pop extravaganza”. Mówiono o nich często "najlepszy polski zespół bez wydanej płyty" i może coś w tym być, bo mimo krótkiego stażu zdążyli już sporo namieszać w krajowym rocku. W roku 2005 zarejestrowali demo "Galanteria", które zostało dobrze odebrane wśród publiczności, pierwszych fanów i dziennikarzy muzycznych. Po dwóch latach zespól wydał pełnowymiarowy album - płytę "Terroromans". Na mysłowickim koncercie zespół będzie promował swoją płytę, będzie więc to świetna okazja, aby zobaczyć muzyków "na żywo".

Po Muchach o 21.40 wystąpi Dick 4 Dick, zespó, który dzięki rewelacyjnym koncertom szybko stał się najgorętszą propozycją rodzimej sceny alternatywnej. Zespół powstał w 2004 roku, w swojej debiutanckiej płycie pt.„Silver Ballads” rockowe hymny przerabiali na styl klubowy, a synth-popowe przeboje grali z metalowym brzmieniem. Ulubiony temat Dick 4 Dick to sex, a konsekwentny image, sceniczne szaleństwo i znakomite poczucie humoru przyciągają na koncerty tłumy ludzi. Ich ostatni album pt. "Grey album" to płyta, gdzie łącząą się stylistyk indie, electro-rock, dance-punk, freak-folk czy art-rock. - Niesamowita wyobraźnia, lekkość i polot, z jaką zespół bawi się rozmaitymi konwencjami współczesnej (choć nie tylko) muzyki rozrywkowej. Ta sprawna żonglerka gatunkami musi robić wrażenie. Na naszej dość blado wyglądającej scenie Dick 4 Dick bez wątpienia jest objawieniem – pisze Gazeta Wyborcza.

Następnie przed publicznością zaprezentują się muzycy Dat Politics - ich koncert rozpocznie się o 02.50. Jest to francuski zespół electro, które miesza pop, elektro, eksperyment, R&B i punk. Zespól działa na scenie już od 1999 roku i współpracował z wieloma wyśmienitymi wytwórniami: od A-Musik poprzez Mille Plateaux, Skipp i Tigerbeat 6, po Chicks On Speed Records. Ostatni jak dotąd album zespołu to ubiegłoroczny „Are oui Phony?”. - Ich nagrania to szalony kolaż dziecięcych rymowanek, dzikich wrzasków, kreskówkowych melodii i dadaistycznych dźwięków, przemielony przez sito laptopowej elektroniki: cherlawy techno-bit, country`owe banjo, koślawy hip - hop, zdziecinniały funk, archetypowy punk i zidiociały pop. Jeśli ktoś lubi taką dźwiękową groteskę - będzie zachwycony – pisała Gazeta Wyborcza o płycie „Go Pets Go”.

Jako ostatni na Scenie Offensywnej o 03.50 wystąpią Hungry Hungry Models. Jest to obecnie najpopularniejszy kolektyw didżejski w Warszawie, którzy od 3 lat są rezydentami Jadłodajni Filozoficznej. - Ich sety zarażają publiczność pozytywną energią, zdarza się , że kończą się dewastacją własnego sprzętu. Występowali z takimi gwiazdami jak: Tronik Youth, Bloody Beetroots czy Boy-8-Bitem - piszą organizatorzy festiwalu.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto