Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

OFF Festival 2009: Zespoły drugiego dnia, 07.06. [Wideo]

Krzysztof Gierak
Krzysztof Gierak
Drugiego dnia zacznie się prawdziwa uczta dla wszystkich fanów szeroko pojętej muzyki alternatywnej, której przedsmak był pierwszego dnia. Na scenach zaprezentują się m.in. The Thermals, Spiritualized, Fucked Up, Health lub polskie Kumka Olik, Armia i Pustki. Zobacz opis artystów, którzy wystąpią drugiego dnia OFF Festivalu 2009.
Scena Główna

15:00-15:30 Von Zeit

Von Zeit powstał w 2001 roku w Tczewie i od tego czasu zdążył już wydać dwie płyty, z czego druga płyta pt. "Ocieramy się" zbiera świetne recenzje wśród krytyków muzycznych. Tak o zespole piszą organizatorzy OFF Festivalu:  toakustyczne, transowe, jazzowe rytmy bębnów Sebastiana Szczepanowskiego, impresjonistyczna i szalona melodyka hendriksowskiej gitary elektrycznej Jacka Kuleszy, groovowy, pulsujący bas, magiczne brzmienie gitary DOBRO i charakterystyczny, różnokolorowy wokal Romka Puchowskiego, a do tego bezpośredni, mocny przekaz, inteligentne, dowcipne teksty, poczucie humoru i odwaga muzyków. Niezwykły klimat koncertów tworzą animowane wizualizacje Roberta Turło, którymi Vj Piotr Świąder improwizuje na żywo.

16.10-16.50 Loco Star

Zespól łączy w jedną całość różne rodzaje muzyki elektronicznej, co daje wielowarstwową, rytmiczną całość. W skład zespołu wchodzą muzyczni pasjonaci związani od lat z alternatywną sceną muzyczną.

Głównym kompozytorem i producentem jest znany z grupy Pink Freud Tomasz Ziętek. Brzmienie jego trąbki usłyszymy na wielu płytach naszych polskich artystów. Tomek również obsługuje syntezatory i samplery. Ciepły i zadziorny wokal w zespole należy do bardzo utalentowanej Marsiji, która na stałe współpracuje z Noviką oraz z grupą Silver Rocket. Jest tez autorka lub współautorką wszystkich tekstów. Dźwięki basu serwuje Pat grający wcześniej w zespole Homosapiens, a teraz w Silver Rocket.

17.35-18.20 The Thermals

The Thermals powstali  w 2002 roku w Portland. Ich brzmienie określane jest często jako post-pop-punk rock z domieszką lo-fi. Do tej pory wydali cztery albumy.

7 kwietnia ukazał się najnowszy album pt. Now We Can See", którego produkcją zajął się John Congleton. Płyta zawiera zarówno energię hi-fi, z której znany jest Congleton, jak i czystą punkową energię, którą reprezentują The Thermals. Olśniewa melodiami i inteligentnymi tekstami.

19:15-20:05 The Pains Of Being Pure At Heart

The Pains Of Being Pure At Heart to jeden z najgłośniejszych debiutów indie pop w USA. Krytycy wymieniają ich jednym tchem obok obok The Vivian Girls czy Crystal Stilts. Narodzili się w Nowym Jorku, jednak szybką i udaną karierę robią w Europie.

W 2007 roku wydają pierwszą EPkę, której tytuł, jak i nazwa zespołu pochodzi z opowiadania dla dzieci, które napisał przyjaciel wokalistki. Grupę tworzą: Kip Berman, Kurt Feldman, Alex Naidus i Peggy Wang.

"The Pains Of Being Pure At Heart dokonali nienagannego debiutu wykraczającego poza ich czasy." -napisało Drowned In Sound

21.05-22.05 Lech Janerka gra płytę "Historia Podwodna"

Lech Janerka to muzyk rockowy, kompozytor, basista, autor tekstów, a przede wszystkim jedna z najbardziej oryginalnych i ważnych postaci na polskiej scenie muzycznej.

W 1979 roku założył zespół Klaus Mitffoch, który w składzie z Janerką nagrał tylko jedną płytę - "Klaus Mitffoch" – dla wielu najważniejszą płytę w historii polskiej muzyki. Album łączył rockową energię z rozbudowanymi melodiami i harmoniami. Teksty zawierały antykomunistyczne przesłania i odnosiły się do rzeczywistości PRL.

Gdy zespół rozpadł się w 1986, Lech Janerka wydał swoją pierwszą solową płytę zatytułowaną "Historia podwodna". Spośród siedmiu solowych płyt Janerki ta płyta właśnie odniosła zdecydowanie najbardziej spektakularny sukces.

00:15-01:25 Spiritualized

Spiritualized to mistrzowie space rocka z Wielkiej Brytanii. Zespół powstał w 1990 roku w Rugby. Nazwę zaczerpnięto z etykiety butelki Pernod. Skład zmieniał się wielokrotnie. Jedynym stałym członkiem grupy jest Pierce, który pisze, komponuje i jest wokalistą Spiritualized do dziś.

Ukazało się sześć albumów studyjnych Spiritualized. Ostatni album "Songs In A & E" to mieszanka psychodelii rocka i gospel. W warstwie lirycznej utworów Pierce, który otarł się o śmierć w trakcie poważniej choroby, dzieli się refleksjami na temat przemijania.

"Piosenki są rozdzielane wieloma harmonijnymi brylancikami, które wraz z aranżacjami piosenek odkrywają rozwijające się zdolności Pierce’a jako aranżera." napisało o płycie Under The Radar.

Scena Leśna

14.30-15.00 Leman Acoustic

Jest już znany śląskiej publiczności, jednak na OFF Festivalu pojawi się pierwszy raz. Leman Acoustic to jednoosobowy autorski projekt Marcina Kupki, który gra delikatnego rocka na gitarze akustycznej i śpiewa własne anglojęzyczne teksty.

Jest laureatem przeglądu  "Generacja" organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Mysłowicach.

15.35-16.05 BiFF

BiFF po angielsku znaczy "cios" i zgodnie z nazwą to bardzo silny skład: Ania Brachaczek i Hrabia Fochmann znani z zespołu Pogodno. W tej odsłonie Hajle Silesii wspierają ich dodatkowo dwaj inni muzycy wspomnianej grupy, czyli sekcja rytmiczna w osobach Jarka Kozłowskiego i Michała Pfeifa.

Brzmią tanecznie, bigbeatowo, czasem glamrockowo. Senny wokal Ani i słodkie melodie w połączeniu z ironicznymi tekstami i rock and rollową energią dają coś, co sam zespół nazywa onirycznym punkiem.

16.50-17.30 George Dorn Screams

George Dorn Screams to jedna z najlepiej brzmiących młodych polskich kapel ostatnich lat. Młody zespół z Bydgoszczy nagrał swój drugi album w Elmwood Studio, w Dallas, pod okiem samego Johna Congletona, lidera The Paper Chase.

Uznany producent poświęcił im dużo uwagi, mimo iż rzadko podejmuje współpracę z  nieznanymi zespołami, zajęty produkcją dla Bono, The Roots czy Erykah Badu bądź współpracą z MTV „Jackass”.

GDS łączą transowy noise rock z melodycznym new wave, umiejętnie balansując pomiędzy melodią i hałasem. W ich muzyce da się wysłyszeć wpływy Shipping News, Sonic Youth, Gang Of Four, Wipers, Mogwai czy Unwound, ale wszystkie przefiltrowa ne przez oryginalną wrażliwość zespołu.

18.25-19.10 Micachu & The Shapes

Micachu & The Shapes, czyli formacja, która przyprawia o dreszcze, zaskakuje pomysłami i idealistyczną niewinnością. Nie uznaje granic. Wśród fanów 21-latki jest Bjórk, a sam Mathew Herbert postanowił wyprodukować jej płytę "Jewerllery" (Rough Trade, 2008) w swoim domowym studio. Występuje z parą muzyków ze swojej poprzedniej formacji The Shapes, z przyjaciółmi Markiem Pellem (perkusja) i Raisą Khan (klawisze i elektronika), ale to ona nadaje ton.

"Levi i jej zespół brzmią bardziej jak przyszłość niż jak przeszłość, w momencie kiedy desperacko potrzebujemy jakiejś przyszłości i gdy wgryzłem się w ciężką, krzykliwą kakofonię, chciałbym wiedzieć co więcej mogą stworzyć." napisał Pitchwork.

20.10-21.00 Health

Health, czyli noise rock z Kaliforni. Zespół powstał w Los Angeles w Kaliforni, gdzie od 2006 zdobywał coraz większą popularność, grając liczne darmowe koncerty. Ich muzyka to noise rock z elementami experiment - i post-punk.

Swoje wyjątkowe brzmienie zawdzięczają w dużej mierze użyciu zoothorn, czyli przestawianiu mikrofonu z pedałem gitary oraz za sprawą przypadkowych atonalnych asymetrycznych dźwięków.

Po ledwie dwóch latach od pojawiania się na scenie Los Angeles są już czołowymi przedstawicielami sceny noise rockowej. Znani są z brutalnego brzmienia, tanecznych remixów, a także rewelacyjnych występów u boku Nine Inch Nails oraz z kolaboracji z Crystal Castles.

22:10-23:10 Fucked Up

Fucked Up - ich muzyka nie przypomina dokonań żadnego z wcześniejszych bandów hard core’owych.  Ameryka leży u ich stóp, przed nimi podbój Europy. Grupa powstała w Toronto w Kanadzie w 2001 wyłoniona z anarchistycznego fanzina  "Quick". Zespół wskrzesił tradycję najsilniej zaangażowanego politycznie hard core’u i ideały punk rocka, ale wzbogacone noisem i psychodelią. Ostry komentarz polityczny, niezwykła współpraca muzyków oraz teatralność występów na żywo to cechy charakterystyczne Fucked Up. 

Mają na na koncie tak spektakularne występy jak zniszczenie kanadyjskiego studio MTV czy nocny koncert na moście w ramach festiwalu SXSW, który przerodził się w policyjne zamieszki.

Niebywale aktywni od 2002 wydali ponad czterdzieści singli, kaset i płyt. Ostatni album zatytułowany "The Chemistry Of Common Life" z października 2008 zdobył szczyty większości podsumowań ubiegłego roku.

01.30-02.30 Armia

Zespół powstał w 1984 roku dzięki spotkaniu trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego (niegdyś wokalisty punkowej Siekery) Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) oraz filozofa Sławomira Gołaszewskiego związanego wówczas z nurtem poszukiwań parateatralnych Jerzego Grotowskiego.

Grupa wydała kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 r. "Legenda" oraz "Triodante" z 1984 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. Nie sposób zliczyć wszystkie koncerty.

"Der Prozess" to najnowsza wydana w styczniu płyta Armii. Koncept album. Skojarzenia z Franzem Kafką są jaka najbardziej uzasadnione, ponieważ odczytany na nowo "Proces" zainspirował lidera Armii, Tomka Budzyńskiego, który jest autorem wszystkich tekstów na płycie. Na płycie znalazło się sześć utworów plus promujące ją nagranie "Underground" z udziałem fanów z oficjalnego forum internetowego zespolu.

Scena Trójka Offensywa

14.15-14.45 The Black Tapes

The Black Tapes pochodzą z Warszawy, a brzmią jak Gang Of Four, The Clash czy Stiff Little Fingers. Po wydaniu EPki "Black City"ich trzy utwory trafiły na składanki "Offensywa" wydane przez Polskie Radio.

Najnowsza płyta zespołu to "The Black Tapes" (2009), która ukazała się właśnie w oficynie Antena Krzyku.

16.00-16.30 Kumka Olik

Zespół pochodzi z Mogilna, gdzie trzy lata temu w zaadaptowanej na potrzeby młodego muzyka piwnicy Mateusza Holaka powstały pierwsze utwory.

Pierwszym ważniejszym koncertem zespołu był występ podczas 39  Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Brawurowe wykonanie "Białej flagi" Republiki w koncercie debiuty nie przyniosło im nagrody, ale spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem i pozwoliło zaistnieć w świadomości szerszej publiczności.

Album "Jedynka" wyprodukowany przez Tomka Bonarowskiego ukazał się na początku 2009 nakładem Universal.

17.00-17.45 Pustki

Pustki to jeden z najambitniejszych zespołów na polskiej scenie alternatywnej. Powstał latem 1999, a ich debiut "Studio Pustki" został bardzo pochlebnie oceniony przez krytykę muzyczną.

Drugiemu świetnemu albumowi towarzyszył swoisty manifest artystyczny, w którym zespół utożsamił się z "Muzyką Ściany Wschodniej". Dwa kolejne krążki "8 Ohm" i "Domino" umocniły pozycję Pustek, jako jednego z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie.

Ostatnie regularne wydawnictwo grupy nosi tytuł "Koniec Kryzysu". Płytę tą wielokrotnie uznano za album roku, a na zespół posypał się grad nagród.

18.30-19.15 Komety

Początkowo był to drugi projekt muzyków warszawskiej Partii - Lesława i Arkusa. Jako Komety wystąpili po raz pierwszy w filmie Przemysława Wojcieszka "Głośniej od bomb", który wszedł na ekrany w październiku 2002.

Jesienią 2005 zespół zagrał trasę koncertową po Polsce, która zwieńczył koncert w sali koncertowej im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. Angielskojęzyczna wersja płyty ukazała się w lutym 2006. Dwa miesiące później ukazała się płyta "Komety 2004-2006"
zawierająca nowe i niepublikowane nagrania. Piosenki Komet ukazały się na
składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji.

W 2007 ukazała się płyta "Akcja v1". Piosenki promujące album zajęły pierwsze miejsca na wielu listach przebojów. Na początku 2008, nakładem meksykańskiej wytwórni Esquilo, ukazała się płyta the best of "The Story of Komety", a w marcu 2009 firma Jimmy Jazz wydała płytę koncertową "Złoto Azteków".

21.00-21.50 Marissa Nadler

Marissa Nadler to królowa undergroundowego folku. Nagrała już trzy płyty pełne magicznego, gotyckiego undergroundowego folku. Na najnowszym, czwartym krążku "Little Hells" brzmienie jest bogatsze za sprawą muzyków, którymi zaczęła się otaczać Marissa - na perkusji gra Simone Pace z Blonde Redhead, a na organach Dave Scher z Beachwood Sparks, grywający także z Interpol, z zespołem Elvisa Costello i Jenny Lewis.

"Little Hells, przenoszą Nadler daleko poza jakiekolwiek łatwe kategoryzowanie, dzięki na nowo odkrytej klarowności jej słów, fascynującemu połączeniom pomiędzy utworami i produkcji, która wyostrza jej stare siły podczas odsłaniania nowych w pełnej krasie" pisał o artystce Pitchfork

23.15-00.05 The Week That Was

The Week That Was, czyli wysmakowany awangardowy pop w wykonaniu formacji założonej przez Petera Brewisa, wcześniej znanego jako perkusista Field Music.

Ich muzyka to melodramatyczny pop, ambient i rock. Zespół nie ukrywa fascynacji britpopem lat ‘80. Łączą matematykę z romantyzmem, uzyskując niepowtarzalny efekt.

Najnowszy album "The Week That Was" trafił na listę 50 najlepszych płyt roku 2008 według Magazynu Mojo. "Jest wystarczająco dużo oczywistych powodów aby nagrodzić ten nienasycony i wizjonerski pop (...)" - można było przeczytać w Mojo.

01.30-02.15 Final Fantasy

Final Fantasy to właściwie Michael James Owen Pallett, 29-letni skrzypek, kompozytor i wokalista z Toronto. W jego solowym projekcie pojawia się czasem Leon Taheny w roli perkusisty lub inżyniera dźwięku.

Jego eksperymenty muzyczne są bardzo rozległe. Równie dobrze czuje się w roli dyrygenta w operze, jak i na scenie niezależnej.Komponował mając 13 lat. Grywał z tradycyjnym kwartetem smyczkowym, ale został zauważony za sprawą swoich występów solowych, podczas których grając na skrzypcach jednocześnie samplował te dźwięki, by zapętlone wykorzystać później w trakcie występu równolegle z kolejnymi partiami skrzypiec.

Debiut Final Fantasy to "Has A Good Home", który ukazał się w 2005 roku. Teksty na drugim, skomponowanym na kwartet smyczkowy albumie "He Poos Clouds" The Village Voice uznał za najlepsze spośród wszystkich wydanych w roku 2006 płyt.

02.45-04.00 Psychocukier

Psychocukier to energetyczne trio rockowe z Łodzi. Tworzą je Sasza Tomaszewski (gitary, głos), Piontek 'Deuce' Poguos ( bas, głos) oraz Marcinera Awaria (perkusja).

Muzyka zespołu to wypadkowa motorycznej sekcji rytmicznej, chwytliwych melodii i słodkiego gitarowego zgiełku. Zespół sprawdza się w ostrych punkowych skitach nie stroniąc od numerów psychodelicznych i transowych.

Jako debiutanci zagrali na OFF Festival 2007. W tym samym roku ukazała się ich pierwsza płyta "Małpy morskie". Druga, promowana właśnie „NO MORE WORK!” miała premierę rok później.

Scena Eksperymentalna

19.00-20.00 Skinny Patrini

Skinny Patrini to ekscentryczne electro i neo-cold wave z Trójmiasta. Duet tworzą: Michał "Skinny" Skórka i wokalistka Anna Patrini. W listopadzie 2008 polską premierę miał wreszcie debiutancki album duetu "Duty Free", na którym znalazły się starsze i najnowsze kompozycje. Gościnnie poajwili się DJ George z Galapagos Manufacture oraz Michael Provocateur.

Światowa premiera cyfrowej wersji płyty odbyła się w styczniu 2009. Album jako jedno z nielicznych polskich wydawnictw dostępny jest w iTunes, Wasabi czy Beatport.

21:00-22:00 Karl Blau

Karl Blau to kompozytor, producent, wokalista, songwriter i mulitiinstrumentalista z Waszyngtonu obecny na scenie niezależnej od kilkunastu lat. Jego muzyka stanowi tygiel wszystkich gatunków pojawiajacych się na świecie w ostatnim półwieczu. Znaleźć w niej można elementy folk, dub, R&B, bossa nova, grunge, hip hop, drone, worldbeat, a także soul.

22:30-23:30 Lucky Dragons

Jest to rodzaj eskperymentu społecznego, który narodził się 8 lat temu. Jego pomysłodawcy to Luke Fischbeck i Sarah Rara, którzy spotkali sie na uniwersytecie Brown i postanowili przedefinowac pojęcie 'zespołu'. Według nich wiąże się ono ze sztuką, galeriami, muzeami, blogami i prasą...

Występy duetu przypominają warsztaty. Wbudzają zainteresowanie zarówno w środowisku muzycznym jak i wśród miłośników sztuki. Lucky Dragons na scenie wykorzystują laptop, urządzenia elektroniczne własnej roboty, instrumenty ludowe, a przede wszystkim publiczność. Wręczają chętnym kable obszyte kolorową wełną i zakończone miękkimi metalowymi częściami, przez które płynie prąd o bardzo niskim napięciu. Dzięki temu trzymające je osoby, dotykając się, tworzą dźwięki, bawiąc się nimi, stają się współautorami show.

00.30-01.30 Disasteradio

Disasteradio, czyli perfekcyjny cyfrowy pop z Nowej Zelandii. Pod tą nazwą ukrywają się Luke Rowell i jego komputer, solowy projekt istniejący od 1999 roku. Od 2002 roku wydał już pięć albumów i dał kilkaset występów, jednak dopiero świeżo wydany szósty album "Visions" zyskuje tak dużą popularność, na jaką zasługuje.

Scena Miasto Muzyki

16.00-16.30 Maria Celeste

Zespół powstał w 1996 roku w Rzeszowie. Od tego czasu spłodził jeden oficjalny materiał demo pt. "The Mo", oraz drugi, mniej oficjalny album pt. "Inwit". Na dosunięcie przysłowiowego zamka pod kołnierz czeka kolejny materiał pod roboczofinalnym tytułem "Głowa jak mokra piłka plażowa". Zespół aktualnie nie jest już rzeszowskim, gdyż mieści się w Krakowie.

17.00-17.45 The Complainer & The Complainers

Zespół tak mówi o swojej muzyce: "kompletnie nowa forma dla zużytych terminów: art-dance, discog-punk, nu-wave, tweet-pop, salsa-rave, folk-boss'a czy stary poczciwy rock’n’roll"

Wszystko zaczęło się od The Complainer, szefa legendarnej wytwórni Mik.Musik, który po sukcesie solowej płyty "...& The Complainers” stworzył zespół, do któego zaprosił Asie Bronisławską, Pawła Trzcińskiego, Marcina Zarzeke oraz Jakuba Adamca. Nowo powstały skład po raz pierwszy wyszedł wspólnie na scenę 07.07.07, co zdaniem muzyków samo w sobie wróżyło już coś wyjątkowego.

Grali na wielu festiwalach: Nowa Muzyka w Cieszynie, Eurocultured w Manchesterze, Off Festival w Mysłowicach, New! New! w Brnie, Pulse w Londynie, Skif w St. Petersburgu, Transvizualia w Gdyni, Unsound w Krakowie, Ars Cameralis w Katowicach, PPA we Wrocławiu czy C.Sides w Tel Avivie, koncertowali w UK, Berlinie, Bratysławie, a nawet w Mińsku czy Moskwie.

Nie tylko jako muzycy, ale jako twórcy szeroko pojętej sztuki zaistnieli ze swoimi projektami m.in. na: 5th Berlin Biennale/Magazin/Future Perfect, Museum of Unnatural History/Kronika Bytom, Unpredictable Encounters/CTM08 Berlin, Something Must Break/Off Festival.

18.00-19.15 Kumka Olik

Zespół pochodzi z Mogilna, gdzie trzy lata temu w zaadaptowanej na potrzeby młodego muzyka piwnicy Mateusza Holaka powstały pierwsze utwory.

Pierwszym ważniejszym koncertem zespołu był występ podczas 39  Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Brawurowe wykonanie "Białej flagi" Republiki w koncercie debiuty nie przyniosło im nagrody, ale spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem i pozwoliło zaistnieć w świadomości szerszej publiczności.

Album "Jedynka" wyprodukowany przez Tomka Bonarowskiego ukazał się na początku 2009 nakładem Universal.

19.30-20.15 Von Zeit

Von Zeit powstał w 2001 roku w Tczewie i od tego czasu zdążył już wydać dwie płyty, z czego druga płyta pt. "Ocieramy się" zbiera świetne recenzje wśród krytyków muzycznych. Tak o zespole piszą organizatorzy OFF Festivalu:  toakustyczne, transowe, jazzowe rytmy bębnów Sebastiana Szczepanowskiego, impresjonistyczna i szalona melodyka hendriksowskiej gitary elektrycznej Jacka Kuleszy, groovowy, pulsujący bas, magiczne brzmienie gitary DOBRO i charakterystyczny, różnokolorowy wokal Romka Puchowskiego, a do tego bezpośredni, mocny przekaz, inteligentne, dowcipne teksty, poczucie humoru i odwaga muzyków. Niezwykły klimat koncertów tworzą animowane wizualizacje Roberta Turło, którymi Vj Piotr Świąder improwizuje na żywo.

23.20-00.10 Monotonix

Monotonix to esencja rock'and'rolla, czyli szokujące trio z Izraela. Tworzą go wokalista Ami Shalev, gitarzysta Yonatan Gat i perkusista Ran Shimoni, a cała trójka pochodzi z Tel Avivu.

Inspirowała ich surowa energia klasyków rocka, vintage popu i rocka niezależnego.
Od swojego pierwszego show w Tel Avivie, kiedy trio szalało na parkiecie z całą widownią, wszystkie ich występy były równie dzikie. Niestety tak często wzywano policję i wreszcie zakazywano im koncertów, że postanowili wynieść się do Nowego Jorku.

Rozpoczęli trasę na Wschodnim Wybrzeżu, wyzwalając w publiczności szalone reakcje. Pewien mężczyzna podpalił się, jakaś kobieta wypiła piwo z buta Ami, a innym razem widownia podrzuciła w górę cały zespół, nie wyłączając perkusji i wzmacniacza gitarowego w trakcie ostatniego wykonywanego utworu.


Opisy zespołów na podstawie informacji z oficjalnej strony OFF Festivalu www.2009.off-festival.pl


od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: OFF Festival 2009: Zespoły drugiego dnia, 07.06. [Wideo] - śląskie Nasze Miasto

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto