PE: Ruch Chorzów poległ w meczu ze Śląskiem Wrocław [Wideo]

Marcin Skrzypiec
W rewanżowym meczu Pucharu Ekstraklasy Ruch Chorzów przegrał na własnym stadionie 0:1 z Śląskiem Wrocław. Słaba gra obu drużyn spowodowała, że spotkanie nie było tak fascynujące jak to we Wrocławiu.

Zawodnicy chorzowskiego Ruchu wyszli na boisko podłamani walkowerem, który został nałożony po meczu we Wrocławiu. Trzy bramkową stratę już w 10 minucie próbował odrobić Marcin Zając. Mocny strzał na bramnkę Kaczmarka, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Kolejne minuty to dominacja Śląska i kilka groźnych strzałów na bramkę Petrijića ten jednak nie pozwolił na stratę gola.

Dopiero w 37 minucie Sebastian Dudek płaskim strzałem zza pola karnego pokonuję bramkarza Niebieskich. Pod koniec pierwszej połowy bramkarza gości po wspaniałym dośrodkowaniu mógł pokonać Fabus. Jednak piłke wyłapuje Kaczmarek.

W drugiej połowie gra toczyła się w środku boiska. Nudny i pełen błędów mecz nie podobał się garstce kibiców. Mało akcji pod bramkami, zaledwie kilka strzałów po obu stronach. 84 minuta to rzut karny dla Śląska. Po faulu w polu karnym Pedrijica na Łudzińskim sędzia podyktował 11. Strzał Ulatowskiego w środek bramki i piłkę odbija bramkarz Ruchu.

Do końcowego gwizdka nic się nie zmieniło i Ruch Chorzów przegrał z Śląskiem Wrocław 1:0 i to właśnie oni przechodzą do półfinału.

Ruch Chorzów 0:1 (0:1) Śląska Wrocław

Sebastian Dudek (37)

Ruch Chorzów: Perdijić (br) - Grzyb (46' Adamski), Grodzicki, Kieruzel, Nykiel (46' Nowacki) - Zając (46' Jezierski), Baran, Sadlok, Pulkowski (74' Babiarz), Brzyski - Fabusz (63' Janoszka).

Śląsk Wrocław: Kaczmarek (br) - Wołczek, Celeban, Fojut, Pawelec - M. Gancarczyk, Ulatowski, J. Gancarczyk, Klofik (77' Łudziński) - Dudek (59' Górski), Szewczuk (86' Biliński).