Pekin 2008: Żeglarze za burtą, szansę ma dyskobol

Polacy startujący w regatach nie złapali wiatru w żagle i w efekcie znaleźli się daleko za podium. Dziś największe szanse na medal ma dyskobol, Piotr Małachowski.

Dziewiąte miejsce w regatach w klasie Laser Radial zdobyła Katarzyna Szotyńska, na jeszcze gorszej pozycji uplasował się Maciej Grabowski - w klasie Laser zajął szesnaste miejsce.

Triumf w klasie Laser przypadł Brytyjczykowi, Paulowi Goodisonowi, drugi był Słoweniec, Vasilij Zbogać, a trzeci Włoch Diego Romero. Po złoto w klasie Laser Radial sięgnęła Amerykanka, Anna Tunnicliffe.

Polscy kibice powinni dziś trzymać kciuki za Pawła Małachowskiego. Będą szansę na medal, zawodnik startuje w rzucie dyskiem z szóstym wynikiem na listach światowych w tym sezonie. Eliminacje przeszedł jak burza, wygrywając oddając jedynie jeden rzut! Z najlepszej szóstki w finale wystąpi jedynie dwóch zawodników, wobec czego szansę na medal wydają się całkiem realne. Konkurs już o 15.00 naszego czasu.

O awans do ćwierćfinału powalczy dziś Łukasz Maszczyk. Pięściarz skrzyżuje rękawice z Irlandczykiem Paddy Barnesem, walcząc w kategorii do 48 kg. Początek już o 13.00.