Piast - GKP 5:0. Piast gromi w Wodzisławiu Śląskim [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

Bartosz Szura
Rozbite po poważnej kontuzji swojego bramkarza GKP Gorzów Wielkopolski, wysoko przegrało w Wodzisławiu Śląskim z Piastem Gliwice.

Spotkanie Piasta z GKP rozgrywane w Wodzisławiu Śląskim tylko przez pierwsze 30. minut miało wyrównany przebieg. Po półgodzinie gry bramkarz GKP Sławomir Janicki ratując swój zespół przed utratą bramki w starciu z Mayconem doznał poważnej kontuzji złamania kości strzałkowej nogi.

Po 10-minutowej przerwie na boisko wszedł rezerwowy bramkarz, dla którego był to debiut w rozgrywkach pierwszej ligi. Pierwsze dwie interwencje Bogusza Talarczyka były udane.

Jednak pod koniec pierwszej połowy najpierw po strzale Krzyckiego, a zaraz potem po indywidualnej akcji Maycona, musiał wyciągać piłkę z siatki.

Rozbici goście w drugiej połowie nie mieli nic do powiedzenia. Piast systematycznie punktował gorzowian. W drugiej części gliwiczanie strzelili 3 bramki (Sielewicz, Biskup i Iwan) i mecz zakończył się ich wysoką wygraną 5:0.