Piast Gliwice - PGE GKS Bełchatów 2:3 (0:1). GKS żegna ekstraklasę!

REDAKCJA portalu
Łukasz Jurczyk
GKS Bełchatów pokonał w Gliwicach zawodników Piasta 3:2. Mimo to Brunatni żegnają się z ekstraklasą, ze względu na sukces Podbeskidzia Bielsko-Białej.

Zwycięstwo GKSu nie wystarczyło, żeby utrzymać się w lidze. Pomimo trzech zdobytych bramek drużyna z Bełchatowa zalicza spadek z Ekstraklasy.

Widzowie mogli cieszyć oczy 5 strzelonymi bramkami. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol. Zdobył go dla GKSu w 32 minucie Michał Mak. Druga połowa była zdecydowanie bardziej wartka. W 57 minucie Seweryn Michalski powiększył przewagę gości, a w 66 minucie Michał Mak ponownie trafił do bramki Piasta.

Pod koniec meczu Piast pozbierał się i w 79 minucie Pavol Cicman przełamał złą passę gospodarzy. Po siedmiu minutach Ruben Jurado zdobył drugą bramkę dla Piasta, wykorzystując podyktowany rzut karny. Po doliczonych 4 minutach, sędzia Szymon Marciniak zakończył spotkanie.

Równie często jak bramki, sędzia odgwizdywał kartki. Żółte: Izvolt, Matras, Zbozień (Piast) oraz Sawala, Poźniak, Zubas, Madej (GKS). Czerwona kartka: Matej Izvolt (Piast).

Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Jan Polak, Sidqy El Mehdi (58' Ruben Jurado), Adrian Klepczyński (46' Łukasz Krzycki), Pavol Cicman, Mateusz Matras, Rudolf Urban, Tomasz Podgórski, Matej Izvolt, Tomas Docekal (90' Adrian Sikora).

GKS Bełchatów: Emilijus Zubas - Raul Gonzalez Guzman, Seweryn Michalski, Maciej Wilusz, Rafał Kosznik, Łukasz Madej, Szymon Sawala, Patryk Rachwał, Mateusz Mak, Kamil Wacławczyk (81' Kamil Poźniak), Michał Mak (73' Bartłomiej Bartosiak).