Piast Gliwice pokonał MKS Kluczbork

W kolejnym sparingu przed nowym sezonem piłkarskiej Ekstraklasy, Piast Gliwice pokonał I-ligowego beniaminka MKS Kluczbork 2:1. Obie bramki dla gliwiczan zdobył Sebastian Olszar.

Spotkanie rozegrane zostało na boisku przeciwnika, ale fakt ten nie przeszkodził "Piastunkom" na kontrolowanie przebiegu gry. Mimo dłuższego operowania piłką podopiecznych Dariusza Fornalaka, to gospodarze wyszli na prowadzenie. W 34. minucie bramkę dla MKS-u zdobył Piotr Sobotta, wykorzystując prostopadłe podanie z głębi pola.

W przerwie spotkania trener gliwiczan przeprowadził aż siedem zmian, dzięki którym Piast zaczął grać zdecydowanie lepiej i stwarzał sobie dogodne sytuacje. Na efekty trzeba było jednak czekać aż do końcówki spotkania, kiedy dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Olszar.

Czytaj również: Piast Gliwice wygrywa pierwszy sparing

W 72. minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym napastnik Piasta umieścił piłkę w siatce strzałem z 5 metrów, a kilka minut później ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania wykorzystując dośrodkowanie Sedlacka.

MKS Kluczbork - Piast Gliwice 1:2

Sobotta (34.) - Olszar (72. i 85.)

MKS Kluczbork: Stodoła (46. Świtała) - Cieślak (46.Orłowicz), Jagieniak (46. Odrzywolski), Gierak (46. Nowacki), Stawowy (46. Adamczyk) - Niziołek (46.  Szczepaniak), Luberda (46. Surowiak), Glanowski (46. Zieliński), Jasiński (46. Nitkiewicz) - Sobotta (46. Sobota), Tuszyński (26. Król).
Piast Gliwice: Szmatuła - Kaszowski, Gamla (65. Iwan), Krzycki (46. Glik), Michniewicz (46. Szary) - Seweryn (46. Podgórski), Wilczek (46. Muszalik), Lenartowski, Chylaszek (46. Sedláček) - Maciejak (46. Olszar), Iwan (46. Smektała).