Piast Gliwice - Ruch Radzionków 0:1. Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Tomasz Kuczyński
- Przegraliśmy bardzo ważne spotkanie, ale nie będziemy teraz szukać winnych, bo my bierzemy odpowiedzialność za wyniki - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Piasta Gliwice - Marcin Brosz. Piastunki przegrały z Cidrami 0:1.

Niespodzianka, Cidry wygrały z liderem!

Artur Skowronek (trener Ruchu Radzionków):
Bardzo się cieszymy ze stuprocentowej zdobyczy punktowej i z tego, że przerwaliśmy serię Piasta bez porażek na swoim stadionie. Ta wygrana kosztowała nas wiele zdrowia, szczególnie w drugiej połowie, gdy Piast zepchnął nasz zespół do głębokiej defensywy. Była jednak dobra asekuracja, dzięki czemu nie straciliśmy bramki. Trzeba jednak szanować sobie sytuacje na tak trudnym terenie i je wykorzystywać. Wtedy mecz byłby już rozstrzygnięty. Dzięki tej wygranej mamy większy komfort pracy przed następnym meczem. Dziękuję bardzo naszym kibicom za wielkie wsparcie, to nam bardzo pomagało.

Co piłkarze Piasta i Ruchu mówili po derbach?

Marcin Brosz (trener Piasta Gliwice):
Przegraliśmy bardzo ważne spotkanie, ale nie będziemy teraz szukać winnych, bo my bierzemy odpowiedzialność za wyniki. Chcemy się zrehabilitować w kolejnym meczu. Czy braki kadrowe miały wpływ na naszą grę? Nie szukałbym w tym przyczyny porażki, bo mieliśmy dobre sytuacje przed i po straconej bramce.