Piast przegrał z Cracovią i spadł z Ekstraklasy! [Zdjęcia + Wideo]

Rok temu w ostatnich minutach meczu spadł Górnik. Dziś Piast. W meczu o życie "piastunki" uległy Cracovii i spadły z Ekstraklasy. [ZDJĘCIA]

Ostatnia kolejka Ekstraklasy była niezwykle ważna dla Piasta Gliwice, który walczył o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety dla kibiców z Gliwic w pierwszej połowie nie było widać, aby zawodnikom "Piastunek" zależało na utrzymaniu.

Na boisku przeważali goście z Krakowa, którzy stworzyli sobie dwie dogodne okazje. W 31. minucie z prawego skrzydła dośrodkowywał Sasin, ale główka Suvorowa z 8 metrów trafiła w poprzeczkę. Dziesięć minut później Suvorow wypuścił Matusiaka, który w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka.

Załamani piłkarze Piasta Gliwice:

Podopieczni Ryszarda Wieczorka jedyną sytuację w pierwszej części mieli w 11. minucie. Przed szansą stanął Paluchowski i uderzył minimalnie obok lewego słupka. W drugiej części na boisku widzieliśmy odmienionego Piasta, a wszystko dzięki zmianom i wprowadzeniu na murawę Smektały i Iwana.

Ten pierwszy rozruszał ofensywę gospodarzy. Najpierw w 64. minucie dośrodkował do Olszara, ale szczupak napastnika Piasta wyłapał Cabaj. Dwie minuty później po ponownej centrze Smektały próbował Wilczek, tym razem nad poprzeczką.

W 71. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Wilczek i Smektała, jednak ten drugi zamiast uderzać z pierwszej piłki, próbował przyjąć, a późniejsze uderzenie zostało zablokowane wślizgiem przez obrońcę gości. Cztery minuty później wydawało się, że bramka Cracovii jest pusta, ale strzał Wilczka zablokowały... plecy Muszalika.

- W drugiej połowie przetrwaliśmy 20-minutowe bombardowanie naszej szesnastki, ale zawodnicy grali do końca i widać było, że chcieli zwyciężyć - mówił po meczu Orest Lenczyk, trener Cracovii. "Kropkę nad i" postawił w doliczonym czasie gry Bartosz Ślusarski, który po jednej z kontr gości dał zwycięstwo Cracovii.

Wieczorek się tłumaczy

Mimo porażki Arki we Wrocławiu, gdzie Śląsk wygrał 2:1, Ekstraklasę opuszcza gliwicki Piast.
-
Cóż można powiedzieć w takiej chwili. Misja jaką miałem spełnić nie powiodła się. 10 punktów w 10 meczach nie wystarczyła. Zespół grał w końcówce sezonu na tyle, na ile było go stać. Bardzo liczyliśmy również na ostatnie trzy mecze, w których zdobyliśmy niestety tylko 1 punkt.  Mała kadra nie pozwoliła mi, aby dać komuś odpocząć i zabrakło świeżości - tłumaczył się po spotkaniu Ryszard Wieczorek, szkoleniowiec Piasta.

Po meczu grupa prawie 100 najbardziej podirytowanych kibiców klubu żądała spotkania z prezesem Koźmińskim i trenerem Wieczorkiem. Bezskutecznie.

Piast Gliwice - Cracovia Kraków 0:1 (0:0)

Ślusarski (90.)

Piast Gliwice: Szatan - Michniewicz, Gamla, Kowalski, Szary, Paluchowski (60. Smektała), Zganiacz (60. Iwan), Muszalik, Biskup (68. Sedlacek) - Wilczek, Olszar.
Cracovia Kraków: Cabaj - Sasin, Polczak, Wasiluk, Moskała (79. Baran) - Pawlusiński (46. Ovseannicov), Klich, Szeliga, Sacha - Suvorov, Matusiak.

Żólte kartki: Michniewicz, Zganiacz