Piłka ręczna: KS NMC POWEN Zabrze przegrywa na własnym parkiecie [Zdjęcia]

Łukasz Jurczyk
Ostatni mecz pierwszej rundy w ramach rozgrywek ekstraklasy w piłce ręcznej zespół KS NMC POWEN Zabrze rozegrał z OKPR Traveland-Społem Olsztyn. Niestety zabrzańska drużyna, walcząca o utrzymanie w lidze, uległa gościom 22:25.

Od pierwszych minut przewagę uzyskała drużyna z Olsztyna, która po pierwszych pięciu minutach prowadziła już 1:3. Tendencja ta utrzymywała się do końca pierwszej połowy, kiedy to wynik wynosił 9:13.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ zmianie. Zespół gości kontrolował wynik, który na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynosił 16:25. Wtedy to kary otrzymało aż trzech zawodników Travelandu Olsztyn. Niestety Zabrzanie zdążyli odrobić tylko 6 bramek, co pozwoliło im jedynie na zminimalizowanie rozmiaru klęski.

Po zwycięstwie goście awansowali na czwarte miejsce w tabeli, natomiast drużyna KS NMC POWEN Zabrze nadal zajmuje przedostatnią pozycję.