Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piotr Bielecki przedstawił dzieje Zagłębia Dąbrowskiego w wirtualnej książce

Adrian Leks
Adrian Leks
Piotr Bielecki
Piotr Bielecki Adrian Leks
Autor postanowił w e-booku przedstawić historię Zagłębia w pigułce.
Zobacz również:
Nie chcą być kojarzeni ze Śląskiem

Prace nad ''Krótką historią o Zagłębiu Dąbrowskim'' rozpoczęły się w marcu tego roku. W sieci e-book dostępny jest od początku października, a już ''ściągnęło'' go ponad 1200 osób.

- Wszystko zaczęło się od zbierania materiałów. Przy powstawaniu e-booka chciałem przede wszystkim uniknąć głupich błędów. Dlatego wiele kwestii było konsultowanych z pracownikami dąbrowskiego muzeum Sztygarka czy historykami ze stowarzyszenia - wyjaśnia Piotr Bielecki z Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego.

Główną przyczyną powstania wirtualnej książki była słaba znajomość dziejów regionu wśród młodych Zagłębiaków. Publikacja w nietypowy sposób ma ich zachęcić do poznania historii Zagłębia Dąbrowskiego. - Mogłem oczywiście uwzględnić dużo więcej rzeczy, ale starałem się, aby całość była jak najlepiej przyswajalna dla wszystkich czytelników - dodaje Piotr.

Na ponad 30 stronach znajdziemy - zdaniem autora - najważniejsze wydarzenia związane z historią Zagłębia. Tekst dodatkowo wzbogacony jest o zdjęcia i rozmaitą grafikę, a także anegdoty i ciekawostki historyczne.

- Według mnie brakowało takiego materiału - krótkiego i zwięzłego, które opisuje historię mojego regionu. Podczas działania w stowarzyszeniu udało mi się znaleźć sporo ciekawostek, a także informacji w książkach, na które mało kto zwraca uwagę - mówi autor e-boka.

Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego po pierwszych pozytywnych recenzjach, już przygotowuje wersję papierową.

- Na książkę w formie papierowej mamy już środki. Na razie będzie to druk tylko dla szkół z regionu.  Myślę, że zrealizujemy to w ciągu najbliższych tygodni. Natomiast otrzymujemy też zapytania od bibliotek czy odbiorców indywidualnych. W tej chwili nie mamy na to funduszy, ale mam nadzieję, że to się zmieni - podkreśla Piotr.

Skąd wzięły się animozje pomiędzy Ślązakami i Zagłębiakami, czy kiedy pojawił się termin ''Czerwone Zagłębie''? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi między innymi na te pytanie, to e-book i audiobook o historii Zagłębia Dąbrowskiego znajdziecie na oficjalnej stronie stowarzyszenia FdZD.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto