PLFA II: Kolejna porażka Warriors Ruda Śląska

Drużyna Warriors Ruda Śląska po raz trzeci w tym sezonie przegrała spotkanie w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego II. Tym razem musieli uznać wyższość Kraków Nights.

W pierwszych minutach Wojownicy zaskoczyli gości bardzo twardą grą i ofensywą, w której zawodnicy formacji ataku nie zbierali się przed każdym zagraniem tylko po zakończeniu poprzedniego od razu wprowadzali piłkę do gry. Efektem takiego stylu gry było przyłożenie Macieja Klimczaka po krótkim biegu. Druga kwarta rozpoczęła się od touchdownu gości, którzy po podwyższeniu wyszli na dwupunktowe prowadzanie.

Tą samą kwartę zamknął jednak swoją drugą akcją sześciopunktową w tym meczu Maciej Klimczak i to Wojownicy schodzili na przerwę prowadząc 13:8.

Intensywna gra w pierwszej połowie dała się gospodarzom we znaki. W trzeciej i czwartej kwarcie dominacja krakowian była bezapelacyjna. Dwa przyłożenia po akcjach biegowych pozwoliły im wygrać spotkanie. Ozdobą zawodów była zmyłkowa akcja w wykonaniu skrzydłowego Knights Piotra Kozuba, który po pięknym, 65-jardowym biegu zdobył punkty pieczętujące wygraną gości.

- W pierwszej połowie za dużo kombinowaliśmy w ataku. To spowodowało, że Wojownicy, którzy zagrali dzisiaj naprawdę solidnie, zasłużenie prowadzili - powiedział po meczach prezes Kraków Knights Bartosz Zbroja. – Po przerwie zaczęliśmy wybierać prostsze i lepiej przećwiczone zagrywki. Zaprocentowało to wygraną – dodał Zbroja.

Wśród przyjezdnych wyróżnili się trzej running backowie – Karol Andrzejewski, Daniel Bezwierchny oraz Krzysztof Kania. To trio sprawiało obronie Warriors najwięcej problemów. Dobrze zagrali też dwaj cornerbackowie – Nikodem Janicki i Paweł Onak. Obaj popisali się przechwytami w kluczowych momentach zawodów.

W składzie gospodarzy najlepiej zagrał rozgrywający Andrzej Chojak, który skutecznie kierował ofensywą swojej drużyny, szczególnie w pierwszej połowie. Quarterback Warriors dobrze też podawał do swoich kolegów, a kilkukrotnie zaskakiwał biegami obronę Rycerzy.

Trzecia porażka Wojowników w tegorocznych meczach ligowych powoduje, że zajmują oni obecnie piąte miejsce w tabeli swojej grupy. Najbliższym przeciwnikiem Warriorsów będzie zespół Bielawa Owls, z którym zagrają na wyjeździe 11 lipca.

Warriors Ruda Śląska – Kraków Knights 13:24 (6:0, 7:8, 0:8, 0:8)

I kwarta:
6:0 przyłożenie Macieja Klimczaka po 1-jardowej akcji biegowej.

II kwarta:
6:8 przyłożenie Marcina Żółtego po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Karol Andrzejewski).
13:8 przyłożenie Macieja Klimczaka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Andrzej Chojak).

III kwarta:
13:16 przyłożenie Wojciecha Drąga po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Marcin Żółty).

IV kwarta:
13:24 przyłożenie Piotra Kozuba po 65-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Marcin Żółty).