PLFA II: Warriors Ruda Śląska nadal bez zwycięstwa

Śląskie drużyny w Grupie Zachodniej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II nie wygrały jeszcze meczu. Po sobotniej porażce Gliwice Lions, tym razem w Bielawie przegrali Warriors Ruda Śląska.

Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna Bielawa Owls, ale kibice na Śląsku wierzyli, że Warriors Ruda Śląska sprawi niespodziankę i zachowa szansę na awans do fazy play-off. Tak się jednak nie stało, a przewaga gospodarzy była widoczna w każdej kwarcie.

Dominująca w tym sezonie w rozgrywkach drugoligowych drużyna z Bielawy od początku meczu narzuciła rywalom swój styl gry. Formacja ataku Warriors była bezradna w starciu z dobrze dysponowaną tego dnia grupą defensorów bielawian. Wojownicy zdobyli raptem trzy pierwsze próby, nie zagrażając polu punktowemu rywali ani razu.

Już po pierwszej połowie wynik 21:0 dla bielawian pokazał, że drużyna ze Śląska nie zatrzyma fantastycznie spisujących się gospodarzy. Ostatecznie Bielawa Owls pokonała Warriors Ruda Śląska 40:0 i awansowała na pozycję lidera rozgrywek Grupy Zachodniej PLFA II.

Mimo kompletu czterech zwycięstw bielawianie mają sześć dużych punktów, gdyż w swoim pierwszym meczu tego sezonu dopuścili się naruszenia przepisu regulującego liczbę obcokrajowców na boisku. Poskutkowało to odjęciem dwóch dużych punktów.

Drużyna z Rudy Śląskiej przegrała dotychczas wszystkie cztery mecze i znajduje się w tabeli na przedostatnim, piątym miejscu, wyprzedzając inną śląską drużynę - Gliwice Lions. Pierwszego sierpnia obie śląskie drużyny zmierzą się w "Derbach Śląska", walcząc o honor i pierwsze zwycięstwo w sezonie.