PLFA: Kolejna porażka Silesii Miners

Drużyna Silesia Miners doznała drugiej porażki z rzędu w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Tym razem od zawodników z Rudy Śląskiej lepsza okazał się ekipa Pomorze Seahawks. Zobacz szczegóły!

W pierwszej połowie na boisku dominowali futboliści z Pomorza. Już na początku spotkania goście objęli prowadzenie po dobrej serii ofensywnych zagrań. Przyłożenie dla Jastrzębi w tej akcji zdobył Daniel Kokoszka. W drugiej kwarcie kolejne punkty zdobyła drużyna z Pomorza, a przyłożenie zaliczył Sebastian Krzysztofka. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 0:14.

Gospodarze obudzili się dopiero w drugiej połowie. Postawili Seahawks bardzo trudne warunki i do końca walczyli o korzystny rezultat. Na kilka minut przed zakończeniem spotkania Miners doprowadzili do wyrównania 22:22, po przyłożeniu Krzysztofa Czerni i podwyższeniu za dwa punkty Bartłomieja Jaguszewskiego.

Mimo dobrej gry Silesii w drugiej części spotkania, schodzili do szatni przegrani. Zwycięskie przyłożenie dla Jastrzębi zaliczył Jakub Muraszko. Górnicy walczyli do końca o zwycięstwo, ale cztery kolejne próby podań były nieudane i przegrali 22:28.

Po tym spotkaniu AZS Silesia Miners jest dopiero na piątym miejscu w tabeli. Pomorze Seahawks zajmuje natomiast pozycję lidera z czterema zwycięstwami, przy braku porażki.

Dla obu drużyn był to ostatni mecz przed przerwą wakacyjną.

AZS Silesia Miners – Pomorze Seahawks 22:28 (0:8, 0:6, 7:8, 15:6)

I kwarta:

0:8 przyłożenie Daniela Kokoszki po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Sebastian Krzysztofek)

II kwarta

0:14 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 10-jardowym podaniu Macieja Siemaszko

III kwarta

7:14 przyłożenie Grzegorza Sudera po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marek Stajer)
7:22 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 29-jardowym podaniu Macieja Siemaszko (podwyższenie za dwa punkty Daniel Kokoszka)

IV kwarta

14:22 przyłożenie Bartłomieja Jaguszewskiego po 9-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marek Stajer)
22:22 przyłożenie Krzysztofa Czerni po 26-jardowym podaniu Bartłomieja Jaguszewskiego (podwyższenie za dwa punkty Bartłomiej Jaguszewski)
22:28 przyłożenie Jakuba Muraszki po 17-jardowym podaniu Macieja Siemaszko