Po porażce z KTH Krynica Matczak odchodzi z Zagłębia

Adrian Leks
Adrian Leks
Hokeiści Zagłębia Sosnowiec po raz kolejny w tym sezonie rozczarowali. Po porażce z KTH Krynica 3:4 pracę stracił trener sosnowiczan Wojciech Matczak.

Zawodnicy z Sosnowca wyszli na lód z 10-minutowym opóźnieniem. Prawdopodobnie był to protest wobec zaległości płacowych w klubie. Pierwsze 40. minut spotkania było wyrównane. Pierwszą tercję wygrało Zagłębie po bramce Rafała Cychowskiego, a w drugiej lepsi okazali się goście z Krynicy. Wyrównującego gola zdobył dla nich Petr Valusiak.

W trzeciej odsłonie wydawało się, że to klub z Zagłębia Dąbrowskiego sięgnie po trzy punkty. Sosnowiczanie zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie po golach Czecha Vladimira Luki. Jednak końcówka spotkania zdecydowanie należała do KTH Krynica. Najpierw kontaktową bramkę zdobył Martin**Bucek,** a na 20 sekund przed końcem wyrównał Valusiak.

W dogrywce goście wykorzystali grę w przewadze, a spotkanie rozstrzygnął strzał Karela Hornego. Po tym meczu hokeiści z Krynicy zrównali się punktami z Zagłębiem w tabeli PLH.

Po wczorajszej porażce nie wytrzymali działacze z Sosnowca. Wojciech Matczak przestał pełnić obowiązki trenera 5-krotnych mistrzów Polski.  Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. W kolejnych spotkaniach Zagłębie poprowadzi duet trenerski - Mariusz Kieca i Krzysztof Podsiadło.

Zagłębie Sosnowiec - KTH Krynica 3-4  (1-0, 0-1, 2-2, 0-1)