Polacy mistrzami świata w siatkówce plażowej [zdjęcia]

Mateusz Herman Herman
Przez kilka dni oczy kibiców były zwrócone na kąpielisko "Słupna" Mysłowice za sprawą rozegranych Mistrzostw Świata do lat 23 w siatkówce plażowej.

Złoty medal wywalczyli Polacy: Maciej Rudol i Maciej Kosiak. W turnieju żeńskim najlepsza okazała się para z Australii, Laird/Artacho.

- Jesteśmy tak szczęśliwi, że trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Trenowaliśmy bardzo ciężko, żeby udało się to osiągnąć. Z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej, w finale zagraliśmy po prostu bardzo dobrze. A do tego graliśmy przed wspaniałą publicznością- naprawdę byli niesamowici, to niepowtarzalne uczucie, móc zdobyć tytuł mistrzów świata przed takimi kibicami - mówi Maciej Kosiak.

W ostatnim dniu turnieju w finale spotkała się polska para Kosiak/Rudol, będąca rewelacją zawodów, zmierzyła się z Norwegami, Tvinde/Mol.

- Nasi przeciwnicy byli najlepszą z drużyn, z którymi mogliśmy zagrać, bo przecież dotarli do finału. Grają bardzo dobrą siatkówkę i byliśmy na to przygotowani. Finałowy mecz był bardzo emocjonujący i ciężki, a my po prostu zagraliśmy lepiej - powiedział Maciej Rudol.

W pierwszym secie gra toczyła się punkt za punkt. Pierwszy set zakończył się na przewagi (25:23), co gwarantowało emocje aż do końca meczu. W drugiej partii naszym reprezentantom nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi, przez co Norwegowie doprowadzili do tie-breaka, który znowu okazał się niezwykle zacięty. W końcowym rozrachunku lepsi okazali się Polacy, którzy zdobyli złote medale i tytuły mistrzów świata, dzięki czemu powtórzyli sukces swoich kolegów sprzed roku- przypomnijmy, że rok temu w Mysłowicach złote medale w mistrzostwach świata do lat 23 zdobyli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.

W rywalizacji mężczyzn brązowe krążki przypadły brazylijskiej parze Aliso/Guto Carvalhaes, którą w półfinale wyeliminowała polska para- Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Przeciwnikami ekipy z Brazylii byli Niemcy Ponieważ/Ponieważ. Spotkanie  zwyciężyli „Canarinhos”w dwóch setach do 13 i 15.

W finale kobiet do rywalizacji przystąpiły pary z Australii, Laird/Artacho oraz USA Dykstra/Pardon. Pierwszy set toczył się na przewagi. W drugiej odsłonie spotkania Amerykankom udało się odrobić straty i doprowadzić do tie-breaka, który wygrały zawodniczki z Australii.

W meczu o brązowy medal zmierzyły się pary z Finalndii i Kanady.W meczu o trzecie miejsce do wyłonienia zwycięzców potrzeba było aż trzech setów.Pierwszy z nich wygrany został przez Kanadyjki. Druga odsłona to zupełna zmiana przebiegu gry i dominacja pary z Finlandii niemal w każdym elemencie gry. Tie-break wygrała zasłużenie drużyna z Kanady.

Kibice przez sześć dni kibicowali biało-czerwonym. Nie zabrakło dobrej zabawy i siatkówki na wysokim poziomie.