Polki remisują w Jaworznie 2:2 [Foto]

...
...
Z nieba do piekła - tak najkrócej można określić wczorajsze spotkanie Polski z Islandią. Biało-czerwone prowadziły już 2:0, by ostatecznie tylko zremisować 2:2. Wynik pogrzebał nasze szanse na awans.

Pierwsze 45 minut nie zapowiadało wielkich emocji. W nudnej, pierwszej połowie spotkania, zgromadzeni na stadionie przy ulicy Krakowskiej kibice nie zobaczyli bramek. Okazji do ich zdobycia jednak nie brakowało. Najlepszą dla naszej reprezentacji zmarnowała Aleksandra Sikora, która już w piątej minucie znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką rywali. Jednak próba przelobowania Bjork Gisladottir była bardzo niedokładna. Z kolei rywalki, najlepszą okazję miały w 43 minucie, kiedy to mocny strzał efektowną paradą wybroniła Katarzyna Kiedrzynek.

Od początku drugiej połowy trener naszej drużyny - Mateusz Smuda, dokonywał zmian. Na boisku pojawiły się Katarzyna Barylewicz oraz Magdalena Zduńczyk. Szczególnie ta druga wniosła wiele ożywienia w ofensywne poczynania naszej drużyny. W 59 minucie wynik spotkania - po podaniu Zduńczyk - otworzyła Sylwia Gorbacewicz. Cztery minuty później ta sama zawodniczka po raz drugi skierowała piłkę do siatki. Co prawda zrobiła to ręką, ale sędzina tego nie zauważyła i mimo protestów rywalek bramka została uznana.

Od tego momentu zaczęły się nasze problemy. Pięć minut później kontaktowego gola zdobyła Thelma Bjork. Chwilę potem Polska straciła dwie kontuzjowane zawodniczki: Sandrę Sałatę i Aleksandrę Sikorę. Grające w liczebnej przewadze rywalki zamknęły naszą drużynę na własnej połowie.

Ich ataki przyniosły skutek na sześć minut przed końcem spotkania, kiedy to do bramki trafiła Berglind Porvaldsdottir. Było 2:2. Mimo rozpaczliwych ataków w końcówce - wyniku nie udało się już zmienić.

W drugim wczorajszym spotkaniu - rozegranym w Sosnowcu - Szwecja wygrała z Danią 1:0.