Polonia Bytom - Flota Świnoujście 1:2. Flota wygrywa w Bytomiu

Tomasz Kuczyński, ivan
Niemal dwa tygodnie temu Polonia pewnie rozgromiła Olimpię Grudziądz
Niemal dwa tygodnie temu Polonia pewnie rozgromiła Olimpię Grudziądz Arkadiusz Gola
Po pierwszej połowie Polonia prowadziła 1:0 i wydawało się, że jest w stanie pokonać faworyzowany zespół ze Świnoujścia. Dwie bramki Tomasza Ostalczyka spowodowały jednak, że bytomianie zostali jednak bez punktów.

Polonia podpisała wczoraj kontrakt z Brazylijczkiem Jeanem Paulistą. Napastnik znany w Polsce z występów w Wiśle Kraków nie mógł zagrać przeciw Flocie, nie zadebiutuje też w następnym spotkaniu bytomian z Dolcanem.

- Musimy jeszcze załatwić mu pozwolenie na pracę i pracowniczą wizę - wyjaśnia dyrektor Polonii Marek Pieniążek. - W przyszłym tygodniu pojedziemy z Paulistą do ambasady w Berlinie, by pomóc mu w formalnościach.

W środę zabrakło też młodego snajpera bytomskiej drużyny, kontuzjowanego w czasie treningu, Jakuba Świerczoka. Kibice martwili się, więc, kto za niego ma strzelać bramki.

Pierwsza próbę podjął uderzeniem głową po rzucie rożnym Łukasz Matusiak, ale bramkarz gości był na posterunku. Alan Wesołowski okazał się jednak bezradny, kiedy Krzysztof Michalak dał gospodarzom prowadzenie. W pole karne przedarł się Adrian Chomiuk, wyłożył piłkę do nadbiegającego Michalaka, a ten huknął bez namysłu pod poprzeczkę!

Flota jako pierwsza w tym meczu skierowała piłkę do siatki, ale sędzia nie uznał gola. Powód? Christian Ndubuisi Nnamani wzorując się na Janie Furtoku z meczu z San Marino, zamiast nogi użył… ręki. Sędzia był czujny i dał boiskowemu cwaniaczkowi żółtą kartkę. Trener Krzysztof Pawlak zmienił w przerwie Nigeryjczyka , choć napastnik robił sporo zamieszania w obronie Polonii.

Od początku drugiej połowy Flota ostro atakowała. W efekcie do wyrównania doprowadził Tomasz Ostalczyk, który uderzył z daleka w taki sposób, że Balaż stał jak zahipnotyzowany, tylko patrząc jak piłka wpada do jego bramki, odbijając się jeszcze od słupka. Słowak szybko się jednak obudził i minutę później świetnie obronił główkę Damiana Misana.

Goście nie zadowolili się remisem - w stylu Chomiuka z boku pola karnego wbiegł rezerwowy Mateusz Broź, a Ostalczyk nie miał problemu z trafieniem z kil-ku metrów do siatki.

Polonia Bytom 1:2 Flota Świnoujście

1:0 Krzysztof Michalak 23'
1:1 Tomasz Ostalczyk 57'
1:2 Tomasz Ostalczyk 66'

WSZYSTKO O PIŁCE NOŻNEJ W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM!

Polonia: Juraj Baláž - James Sinclair, Lukáš Killar, Daniel Tanżyna, Adrian Chomiuk - Dariusz Góral (54. Marcin Ściański), Marcin Dziewulski, Łukasz Matusiak, Adrian Pietrowski (75. Piotr Kornacki), Krzysztof Michalak - Daniel Mąka (60. Robert Wojsyk).

Flota: Alan Wesołowski - Rafał Kalinowski, Piotr Kieruzel, Ivan Udarević, Radosław Jasiński - Tomasz Ostalczyk, Marek Niewiada, Daniel Chyła (46. Mateusz Broź), Krzysztof Bodziony (84. Ferdinand Chi Fon), Piotr Tomasik - Christian Nnamani (46. Damian Misan).

Żółte kartki: Ściański - Nnamani, Misan, Fon. Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).