Polonia Bytom pożegnała się z Pucharem Polski

Adrian Leks
Adrian Leks
Ćwierćfinał Pucharu Polski nie dla Polonii Bytom. Piłkarze ...
Ćwierćfinał Pucharu Polski nie dla Polonii Bytom. Piłkarze ... MM Poznań
Ćwierćfinał Pucharu Polski nie dla Polonii Bytom. Piłkarze Dariusza Fornalaka przegrali po dogrywce z Lechem Poznań 1:3, a dwie bramki dla gości zdobył niezawodny Artjom Rudnev.
Górnik Zabrze odpadł z III-ligowcem!

Polonia prowadziła po pierwszej połowie po trafieniu Jeana Paulisty, który wykorzystał błąd bramkarza Lecha. Do wyrównania doprowadził w 57. minucie reprezentacyjny obrońca Grzegorz Wojtkowiak.

O tym kto zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski rozstrzygnęła dopiero dogrywka, w której decydująca okazała się 100. minuta. Wtedy za faul w polu karnym drugą żółtą kartką ukarany został Paweł Alancewicz, a jedenastkę na bramkę zamienił Artjom Rudnev. Łotysz ustalił też wynik meczu na 3:1 dla Kolejorza w 108. minucie.

Polonia Bytom - Lech Poznań 1:3, po dogrywce

Bramki: Paulista 15 - Wojtkowiak 57, Rudnev 101 (karny), 108

Żółte kartki: Kulpaka, Pokotyluk, Alancewicz, Świerczok, Mąka - Henriquez, Injac, Ubiparip.
Czerwona kartka: Alancewicz (100. - za drugą żółtą).

Polonia: Kiełpin (46. Balaz) - Sinclair, Kulpaka, Killar, Chomiuk - Vascak (87. Matusiak) Pokotyluk, Alancewicz , Świerczok, Mąka - Paulista (69. Michalak).

Lech: Burić - Bruma (46. Wołąkiewicz), Wojtkowiak, Kamiński, Henriquez - Wilk, Injac, Murawski, Drygas (46. Stilić, 75. Ubiparip), Kriwiec - Rudnev.

W 1/8 finału Pucharu Polski zagra jeszcze jeden śląski klub.  Ruch Chorzów zmierzy się z Cracovią 9 listopada.