Polonia Bytom wygrywa z Ruchem! [Wideo]

Przemysław
Przemysław
W drugiej kolejce Pucharu Ekstraklasy, Polonia Bytom wygrała na stadionie przy ul. Olimpijskiej z chorzowskim Ruchem 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 21. minucie Mariusz Przybylski.

Początek spotkania wyrównany. W 5. minucie strzelał Ćwielong, cztery minuty później uderzał głową Sobczak. Dobrą akcję przeprowadzili również gospodarze, Zieliński próbował uruchomić w polu karnym Jaromina, ale obrońca Ruchu był szybszy.

Kolejną dobrą okazję do objęcia prowadzenia mieli Niebiescy. Sobczak wypuścił Ćwielonga, ale Pepe w sytuacji sam na sam uderzył obok lewego słupka. W odpowiedzi Zieliński próbował zaskoczyć Mioduszewskiego.

W 20. minucie Trzeciak dośrodkował na długi słupek, a zamykający akcję Przybylski umieścił piłkę w bramce. Poloniści nie cofnęli się i nadal groźnie atakowali. Pięć minut później Bazik wycofał do Przybylskiego, którego strzał z ponad 20 metrów poszybował nad poprzeczką.

W 42. minucie po podaniu Trzeciaka, bytomianie mogli podwyższyć prowadzenie, ale w polu karnym z piłką minął się Zieliński. Pod koniec pierwszej połowy z ostrego kąta uderzał jeszcze Sadlok.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Wprowadzony po przerwie, Wojtek Grzyb dośrodkował w pole karne, ale Marcin Sobczak nie zdołał umieścić piłki w siatce. W kolejnej akcji Jaromin próbował zaskoczyć golkipera gości.

W 57. minucie na prawym skrzydle szarżował Adrian Basta, wycofał do Bazika, ale lob pomocnika Polonii był niecelny. Wcześniej pierwszą żółta kartkę w tym meczu otrzymał Ariel Jakubowski.

Dziesięć minut później po wrzutce z rzutu rożnego Sadloka, uderzał głową wprowadzony kilka sekund wcześniej Haftkowski...niecelnie. Próbował Haftkowski, próbował również Scherfchen. Pomocnik Ruchu uderzył mocno z 25 metrów, ale Kiełpin był na posterunku. Ruch nie chciał przegrać i coraz śmielej atakował. Z prawej strony boiska zacentorwał Grzyb, ale główka Sobczaka była zbyt słaba.

Podopieczni Marka Motyki odpowiedzieli groźnym atakiem. Po strzale Bazika piłkarze domagali się karnego za zagranie ręką obrońcy Niebieskich. Robert Małek uznał jednak, że ręki nie było i żółtą kartką za dyskusję ukarał Bazika.

Końcowe minuty derbów to zdecydowana przewaga gospodarzy. Na bramkę Perdjica strzelali Zieliński i Komorowski. W 88. minucie Jaromin ograł na prawym skrzydle dwóch obrońców, wyłożył piłkę Wojsykowi, ale obrońca Niebieskich wybił piłkę na róg. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Bytomianie zrewanżowali się Ruchowi za ligową porażkę przed dwoma tygodniami.

Polonia Bytom - Ruch Chorzów 1:0 (1:0)

Składy:

Polonia Bytom: Kiełpin - Basta, Kral, Dziółka (46. Klepczyński), Sokolenko - Przybylski (46. Grzyb R.), Trzeciak (61. Wojsyk), Bazik, Tomasik (46. Komorowski) - Zieliński, Jarocin.

Ruch Chorzów: Mioduszewski (30. Perdjić) - Jakubowski, Golem, Grodziski, Brzyski (67. Haftkowski) - Feruga (46. Adamski), Sadlok, Scherfchen, Nowacki, Ćwielong (46. Grzyb W.) - Sobczak.