Polska - Grecja 2:0. Dwie bramki Obraniaka w debiucie [Zdjęcia]

Polska reprezentacja wygrała w Bydgoszczy z reprezentacją Grecji 2:0. Zobacz relację ze spotkania, a już niebawem obszerna fotorelacja!

**Polska rozegrała bardzo dobre spotkanie. Na prawym skrzydle dobrze spisał się Błaszczykowski, który często rozpoczynał ofensywne akcje Polaków. Wysokie noty przyznajemy również Robertowi Lewandowskiemu i Rafałowi Murawskiemu, który świetnie kierował grą biało-czerwonych w środku pola. Wygrana z Grekami to dobry prognostyk przed zbliżającymi się eliminacjami MŚ.
90' Koniec spotkania. Polska pokonuje Grecję 2:0! Bramkę w debiucie zdobył Ludovic Obraniak.
84' Gekas przed szansą zdobycia kontaktowej bramki, ale przestrzelił z ostrego kąta.
79' GOOOOOOOOOOL dla Polski. Kombinacyjna akcja w wykonaniu biało-czerownych. Błaszczykowski przerzucił futbolówke nad obrońcami, Brożek odegrał do Obraniaka, a debiutant w naszej kadrze zdobywa swojego pierwszego gola w koszulce z orłem na piersi.
78' Po kornerze wykonywanym przez Spyropoulosa, główką uderzał Kyrgiakos...ponownie niecelnie.
75' Podwójna zmiana w naszej reprezentacji. Rogera zastąpił Tomasz Jodłowiec, z za Rafała Murawskiego na murawie pojawił się wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, Wojciech Łobodziński.
74' Kontra Polaków - Ludovic Obraniak wywalczył rzut rożny.
73' Spyropoulos z rzutu wolnego w pole karne. W ostatniej chwili piłkę spod nóg Greków wybijają na rzut rożny jeden z obronców biało-czerwonych.
70' Coraz lepiej radzi sobie na murawie Ludovic Obraniak, który popisuje się niekonwencjonalnymi podaniami.
68' Szybka akcja Polaków prawą stroną boiska. Błaszczykowski zagrał na długi słupek do Brożka. Ten oddał strzał z trudnej pozycji, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.
61' Strzał z pierwszej piłki Obraniaka w światło bramki. Chalkias nie miał jednak problemów z obroną tego strzału.
60' Vyntra po ziemi w pole karne. Futbolówkę złapał na raty Artur Boruc, wypuszczając najpierw piłkę z rąk. Takich błędów nie powinien popełniać bramkarz tej klasy.
54' Druga zmiana w polskie reprezentacji. W przerwie spotkania Smolarka zastąpił Obraniak, natomiast w 54. minucie za Roberta Lewandowskiego na placu gry pojawił się Brożek.
51' Roger wypuszcza Krzynówka, ale nasz pomocnik zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i zagrał niecelnie w pole karne.
48' GOOOOOOOOOL dla Polski. W polu karnym idealni znalazł się Obraniak i dał prowadzenie biało-czerwonym.
45+1' Koniec pierwszej połowy. Polska remisuje bezbramkowo po 45 minutach z Grecją.
41' Najlepsza okazja Greków do zdobycia bramki. Z rzutu rożnego wrzucał Karagkounis, a główka Charisteasa minęła o centymetry słupek bramki strzeżonej przez Boruca.
40' Zagranie po ziemi w pole karne Spyropoulosa wybił za końcową linię wślizgiem Dariusz Dudka.
38' Błaszczykowski wycofał do Smolarka, ale strzał najlpeszego strzelca naszej reprezentacji odbił się od jednego z obrońców. Polacy mają tylko rzut rożny.
33' Polska miała doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. Po wrzutce Wasilewskiego, Roger miał przed sobą jedynie bramkarza, ale nie trafił czysto w piłkę.
31' Roger idealnie wypuścił Błaszczykowskiego, który wpadł w pole karne i ... wydawało się, że był faulowany, ale sędzie spotkania, Kenji Ogiya z Japonii nie dopatrzył się przewinienia greckiego defensora.
28' Z podobnej odległości uderzał Salpingidis. Ponownie pewna interwencja Boruca.
27' Uderzenie Murawskiego z 20 metrów minimalnie obok lewego słupka.
26' Salpingidis zagrywa na piąty metr, ale tam pewnie wyłapuje futbolówkę Boruc.
24' Kolejna dobra akcja Błaszczykowskiego, który jest dzisiaj niezwykle aktywny na prawym skrzydle. Po strzale Kuby wywalczyliśmy kolejny rzut rożny, ale grecki golkiper nie miał problemów z wyłapaniem dośrodkowania.
23' Krzynówek uderza z dystansu. Mamy rzut rożny.
20' Stadion Zawiszy Bydgoszcz wypełniony niemal w całości. Prawie 20 tysięcy kibiców zasiadło dopingować dzisiaj podopiecznych Leo Beenhakkera.
16' Krzynówek z rzutu wolnego w mur.
15' Indywidualna akcja Roberta Lewandowskiego przerwana faulem Morasa na dwudziestym metrze, za co obrońca Grecji otrzymał żółty kartonik.
13' Dobra dwójkowa akcja Roberta Lewandowskiego i Błaszczykowskiego, zakończona celnym strzałem tego drugiego.
12' Katsouranis otrzymuje żółtą kartkę za faul w środkowej strefie boiska na Rafale Murawskim.
9' Odpowiedź Greków - Charisteas z lewego skrzydła zacentrował w szesnastkę, ale z piłką minął się Katsouranis.
4' Dobra akcja naszej reprezentacji, ale do dośrodkowania Murawskiego nie doszedł Lewandowski.
20:31** Rozpoczęło się spotkanie towarzyskie Polska - Grecja w Bydgoszczy

Polska - Grecja 2:0 (0:0)