Polska Liga Hokejowa: GKS Tychy ograł Zagłębie Sosnowiec i utrzymal fotel lidera [ZDJĘCIA]

Jacek Sroka
Tyszanie (białe koszulki) osiem razy trafiali do bramki Zagłębia
Tyszanie (białe koszulki) osiem razy trafiali do bramki Zagłębia Arkadiusz Ławrywianiec
Hokeiści GKS Tychy łatwo pokonali Zagłębie i nadal otwierają tabelę ekstraligi. Po piętach depcze im JKH Jastrzębie, który jeszcze wyżej rozgromił u siebie Podhale.

- Nie chcieliśmy powtórzyć błędów z meczu z Toruniem i dlatego staraliśmy się szybko objąć prowadzenie - powiedział wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania Marcin Kozłowski, który już w 78 sekundzie gry wpisał się na listę strzelców, a w III tercji dołożył kolejnego gola.

Wyższość lidera nad broniącymi się przed spadkiem sosnowiczanami nie podlegała dyskusji.

- Wliczając nie zatwierdzonego jeszcze u nas do gry Karela Hornego zagraliśmy w Tychach bez pięciu napastników, a w obronie to był chyba nasz najsłabszy mecz w tym sezonie - tłumaczył porażkę swojego zespołu trener Zagłębia Mariusz Kieca.

PLH - 9. kolejka

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 8:3 (2:1, 4:1, 2:1)
Gole 1:0 Marcin Kozłowski (2), 2:0 Jakub Wanacki (9), 2:1 Artur Ślusarczyk (13), 3:1 Adam Bagiński (22), 4:1 Jakub Witecki (23), 5:1 Martin Przygodzki (29), 6:1 Teddy da Costa (35), 6:2 Sebastian Baca (37), 7:2 Michał Woźnica (42), 8:2 Marcin Kozłowski (42), 8:3 Artur Ślusarczyk (55).

JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 7:1 (3:0, 2:1, 2:0).
Gole 1:0 Maciej Urbanowicz (1), 2:0 Maciej Urbanowicz (19), 3:0 Błażej Salamon (19), 4:0 Filip Drzewiecki (32), 5:0 Błażej Salamon (32), 5:1 Mariusz Jastrzębski (39), 6:1 Richard Bordowski (47), 7:1 Marcin Słodczyk (48).

POZOSTAŁE MECZE
Unia Oświęcim - Ciarko Sanok 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), Nesta Toruń - Cracovia 3:4 po karnych (2:0, 1:0, 0:3, dogrywka 0:0) karne 0:2

1. GKS Tychy 9 22 33-19
2. JKH GKS Jastrzębie 9 20 36-20
3. Ciarko Sanok 9 18 39-25
4. Cracovia 10 16 50-31
5. Unia Oświęcim 9 13 39-28
6. Nesta Toruń 9 10 25-43
7.Zagłębie Sosnowiec 9 6 27-48
8. MMKS Podhale 10 6 25-60