Polska pewnie wygrywa z Chile. Wreszcie się rozkręcili [ZDJĘCIA]

Leszek Jaźwiecki
Debiutująca w mistrzostwach świata drużyna Chile tylko w pierwszej połowie sprawiała problemy podopiecznym Bogdana Wenty. Ostatecznie Polacy wygrali różnicą 15 bramek! Po zmianie stron biało-czerwona husaria ostro ruszyła do natarcia i szybko rozprawiła się z rywalem, chyba słusznie uważanym za najsłabszy w grupie D.

- Początkowo nie było pewności w naszej grze, popełnialiśmy także błędy w obronie, ale w przerwie powiedzieliśmy sobie co mamy robić na boisku i jak grać z takim rywalem i potem było już dobrze - podsumował spotkanie szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Tym razem Orły Wenty postanowiły zaoszczędzić nerwy kibicom i nie zafundowały takiego horroru, jak w sobotniej potyczce z Argentyną. Rozkręcali się powoli, ale kiedy złapali odpowiedni rytm Chilijczycy byli bezradni.

Tak było od 39. min, kiedy biało-czerwoni zdobyli sześć goli z rzędu. W naszej drużynie po raz pierwszy zagrał Piotr Grabarczyk, który sześć godzin wcześniej wylądował na lotnisku w Goeteborgu. Zawodnik Vive Targów Kielce zastąpił w szeregach biało-czerwonych Michała Jureckiego, który z powodu kontuzji musiał wrócić do Polski. W polskiej bramce w drugiej połowie Sławomira Szmala zastąpił Piotr Wyszomirski i zaprezentował kilka udanych interwencji, obronił nawet karnego.

Przed Polakami teraz mecze z bardziej wymagającymi rywalami. Dzisiaj zmierzą się z Koreą Południową, a w czwartek z gospodarzami - Szwecją.

Grupa D
Polska - Chile 38:23 (15:13)

Polska Szmal, Wyszomirski - Jurasik 6, Tłuczyński 6, B. Jurecki 5, Tomczak 4, Tkaczyk 4, Kuchczyński 3, Jaszka 2, Rosiński 2, Jurkiewicz 1, Lijewski 1, Bielecki 1, Zaremba 1, Grabarczyk.

Najwięcej dla Chile Feuchtmann, Salinas po 6, Chavez 4, Oneto 3.
Pozostałe mecze: Argentyna - Słowacja 23:18 (7:9), Szwecja - Korea Płd. 30:24 (14:12).

6. Chile 3 0 63-103

Dzisiejsze mecze: Chile - Słowacja (16.15), Polska - Korea Płd. (18.15), Szwecja - Argentyna (20.15)

Awans do kolejnej rundy wywalczą trzy najlepsze drużyny z każdej grupy.

Trwa plebiscyt Dziennika Zachodniego na najlepszego piłkarza, odkrycie oraz trenera 2010 roku. Oddaj swój głos!