Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska rusza po raz czwarty

Łukasz Malina
Łukasz Malina
"Polscy i niemieccy dziennikarze wobec wyzwań wielokulturowej Europy. Rola mediów w jednoczącej się Europie i międzykulturowym dialogu" to tytuł tegorocznej Akademii Dziennikarskiej organizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

Wydawać by się mogło, że problem wielokulturowej Europy to kolejny nudny temat realizowany na kanwie unijnych programów społecznych. Nic bardziej mylnego. Sprawa wielokulturowości i problemów z niej wynikających nie nadaje się do rozwiązania na biurkach urzędników. Tu zadziałać muszą obywatele, a najlepiej ci najmłodsi, którzy w przyszłości stworzą jedno międzynarodowe i urozmaicone kulturowo europejskie społeczeństwo informacyjne.

Aby proces ten przyspieszyć, czy też po prostu zainicjować, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z

Fundacją**Współpracy Polsko-Niemieckiej i Fundacją Konrada Adenauera już po raz czwarty organizuje Polsko-Niemiecką Akademię Dziennikarską, którą zaplanowano na 21 - 26 września 2008 roku.**

- Sześciodniowe warsztaty i seminaria skierowane są do studentek i studentów dziennikarstwa oraz kierunków pokrewnych, a także wszystkich tych, których interesuje magia świata mediów oraz rola polsko-niemieckiej współpracy na rzecz przyszłości wielokulturowej Europy – wyjaśnia Marlena Nadolna z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

Spotkania ze znanymi i cenionymi zarówno w polskim jak i niemieckim świecie dziennikarskim publicystami pomogą zrozumieć złożoność relacji Polaków i Niemców, różnice kulturowe, które występują na naszym kontynencie oraz jak można je przekuć we wspólny sukces europejskiej wspólnoty narodów.

Grupa wytypowanych drogą eliminacji uczestników szkolenia pozna pracę w mediach „od kuchni” pod okiem żurnalistów z między innymi: Magazynu europejskiego Cafebabel.com, Deutsche Welle, Magazynu polsko-niemieckiego DIALOG, Gazety Wyborczej, Polskiego Radia, radiomultikulti, TVN i TVN 24 oraz die Welt.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach należy kierować do Marzeny Karch, menedżerki projektu (Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Rybnicka 27, 44-100 Gliwice, tel.: +48 32 2324902, faks: +48 32 2324901, e-mail: [email protected]).

Uczestnictwo w Akademii jest bezpłatne. Organizator pokrywa koszty wyżywienia i zakwaterowania oraz częściowo koszty dojazdu uczestniczek i uczestników. Ilość miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane uczestnictwem w Akademii proszone są o napisanie krótkiego reportażu lub artykułu w języku polskim lub niemieckim na temat: "Polskie i niemieckie media w dialogu międzykulturowym - ideał, rzeczywistość, perspektywy" (do 8000 znaków) i nadesłanie pracy wraz z życiorysem drogą mailową bądź pocztą w terminie do 21 lipca bieżącego roku.

Wyniki prac jury składającego się z przedstawicielek Centrum Europejskiego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej zostaną ogłoszone w terminie do 25 sierpnia br. Do udziału w Akademii Dziennikarskiej zostanie zaproszonych**10 osób z Polski i 10 osób z Niemiec**.

Więcej informacji o polsko-niemieckim projekcie znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej: MEDIAHAUS.PL.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto