Porażka Alby Chorzów w II lidze koszykówki

Występująca w drugiej lidze koszykówki mężczyzn chorzowska Alba zmierzyła się na wyjeździe z liderem rozgrywek AZS AWF Katowice.

Mimo iż faworytem spotkania byli gospodarze, to zawodnicy Alby za wszelką cenę chcieli sprawić noworoczną niespodziankę. Po pierwszej kwarcie chorzowianie niespodziewanie prowadzili z koszykarzami z Katowic różnicą dziewięciu punktów(22:13). Dalsza część meczu przebiegała już jednak pod dyktando AZS-u. Do końca pierwszej połowy odrobili oni straty z pierwszej kwarty i prowadzili 37:35.

W drugiej części spotkania lider panował na parkiecie i powiększał swoją przewagę. Ostatecznie na hali przy ul.Mikołowskiej zwyciężyli gospdarze 77:64.

Po tym spotkaniu Alba Chorzów zajmuje 5 miejsce w tabeli II ligi koszykówki, natomiast AZS AWF Katowice jest liderem.