Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Projekt Panorama, czyli biura tuż przy DTŚ-ce [Wizualizacje]

Redakcja
W Chorzowie Batorym powstaną biura najwyższej klasy. Projekt Panorama to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe klasy A w regionie.

Siłę i znaczenie

Drogowej Trasy Średnicowej

obserwujemy od kilku lat, w tym czasie wzdłuż traktu powstały centra handlowe i logistyczne oraz salony samochodowe. Czas na biura, jednym z projektów, który ma być realizowany w najbliższym czasie jest chorzowska Panorama.

Inwestycja w

Chorzowie Batorym

to niemal 5 tys. m2 powierzchni. Opracowaniem projektu dla inwestorów zajęła się firma Metropolis Nieruchomości Komercyjne. Trzykondygnacyjny budynek z lat 50 XX wieku, z niezagospodarowanym poddaszem, znajduje się tuż przy zjeździe z DTŚ. Koncepcja zakłada zwiększenie powierzchni użytkowej o kolejne piętro i kompleksową modernizację obiektu, przez co podniesiony zostanie jego standard. Budynek otrzyma nowoczesną elewację, z przeszklonymi elementami, we wnętrzach będzie miejsce na wysokiej klasy biura i sale konferencyjne.

- Wcześniej znajdował się tam hotel, był taki pomysł, aby również po

modernizacji

taka funkcja tam zagościła, ostatecznie jednak idea została zmieniona. Trwają poszukiwania inwestora, zgłasza się wielu zainteresowanych najmem i kupnem - mówi dla MM Silesii Paweł Loedl z Imago Public Relations.

- Powierzchni biurowych klasy A i A+ brakuje na całym Śląsku. Poszukując ich, firmy często wyruszają z zatłoczonych Katowic w stronę miast sąsiednich, takich jak Chorzów - mówi Marek Wollnik, Wiceprezes Zarządu Metropolis Nieruchomości Komercyjne.

- Lokalizacja w pobliżu najważniejszych szlaków komunikacyjnych regionu to kolejny ważny wyróżnik Panoramy. Podobnie jak wyposażenie w obszerny naziemny parking, których jest zbyt mało w centrach naszych miast - dodaje Wollnik.

Najważniejszy szlak inwestycyjny Aglomeracji Górnośląskiej - DTŚ - obejmuje obecnie Katowice, Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską, w przyszłości dzięki rozbudowie poszerzy się o kolejne miasta.

- Miasta, przez które prowadzi Drogowa Trasa Średnicowa, dużo jej zawdzięczają. Dzięki niej zaktywizowana została działalność gospodarcza i pojawiły się firmy logistyczne oraz usługowe - mówi Arkadiusz Borek, Prezes Zarządu Instytutu Gospodarki Nieruchomości - Obecnie, gdy większość osób jeździ samochodami, sprawą kluczową jest właśnie dogodny dojazd - dodaje Borek.


SERWIS MM O INWESTYCJACH




emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto