Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przygoda z przyrodą

Redakcja
- Województwo śląskie ma już współczynnik lesistości sięgający 32 proc., a zatem taki, jaki cała Polska zamierza osiągnąć dopiero w 2050 roku. W to, że Katowice są drugim po Zielonej Górze najbardziej zielonym miastem, nawet nam jest trudno uwierzyć - mówi Kazimierz Szabla, szef regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

- Jesteśmy wrażliwi na przyrodę. Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie jest tego dowodem. Powstał w latach, gdy wydawało się, że cywilizacja zmierza do zagłady człowieka właśnie tu, na Śląsku. Tak się nie stało, bo tutaj najwcześniej wyciągnięto wnioski i tutaj, dzięki wsparciu z funduszy europejskich, możemy chronić zielone płuca regionu - dodaje dyrektor i poleca tereny, gdzie warto wybrać się na wycieczkę.

- Jest Babiogórski Park Narodowy, mamy 13 parków krajobrazowych, 9 obszarów chronionego krajobrazu, 91 rezerwatów przyrody i 1087 pomników przyrody! Teraz, gdy mamy pieniądze z funduszy europejskich i możemy o nie lepiej zadbać, wszystkie te miejsca są godne polecenia i wszystkie mają swój urok. Ale jeśli mam wybierać, to polecam Łężczok, Koszęcin, który jest atrakcją kulturową i dzięki dofinansowaniu unijnemu także przyrodniczą. Jest też Rezerwat Parkowe w Złotym Potoku, gdzie można podziwiać wspaniałe runo leśne. Jest Skarpa Wiślicka koło Skoczowa. Można tam bardzo łatwo dojechać. Wystarczy skręcić w prawo przed Skoczowem i naszym oczom ukaże się prawdziwe bogactwo gatunków drzew.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto