Przygotowania Polonii Bytom w Turcji

Bytomscy piłkarze przygotowują się na tureckiej Riwierze do rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy. Zobacz jak radzą sobie w sparingach!

Pierwszym przeciwnikiem Polonistów w Turcji była drużyna z Czarnogóry - Buducnost Podgorica, która po siedemnastu kolejkach w swojej lidze zajmuje wysokie 2. miejsce. Mecz zakończył się wynikiem 0:0. Skład Bytomian przedstawiał się w tym meczu następująco: Suchański(46' Peskovic) - Wojciechowski(46' Kral), Stano, Dziółka, Sokolenko - Wolański(65' Robaszek), Grzyb, Przybylski, Bażik (75' Trzeciak), Mężyk - Zieliński(46' Solecki).

Trzy dni później, 6 lutego podopieczni Michała Probierza podejmowali rumuński zespół FC Botosani, zajmujący 5. miejsce w drugiej lidze rumuńskiej. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Bytomian 1:0, a bramkę dającą zwycięstwo strzelił w 88 minucie Paweł Wojciechowski, który przelobował bramkarza rumuńskiej drużyny.

Skład Polonii w I połowie: Kiełpin - Chomiuk, Dziółka, Owczarek, Sokolenko - Wolański, Przybylski, Mróz, Trzeciak, Mężyk - Solecki

Skład Polonii w II połowie: Peskovic - Wojciechowski, Kral, Kamiński, Marcinkowski - Robaszek, Grzyb, Bażik, Zieliński, Sojka - Podstawek

Wideo ze skrótem spotkania można obejrzeć  na tej stronie (klik).

9 lutego Polonia Bytom rozegrała kolejny sparing na tureckim zgrupowaniu. Niebiesko-Czerwoni zmierzyli się tym razem z drużyną Dragon z Korei Południowej. Bramka Mariusza Mężyka nie pomogła niestety Bytomianom, którzy przegrali te spotkanie 1:2.

Skład Polonii: Suchański(46' Peskovic) - Owczarek, Stano, Kral(88' Kamiński), Sokolenko - Wolański, Przybylski(83' Dziółka), Grzyb, Bażik(64' Zieliński), Mężyk - Podstawek(70' Robaszek)

Piłkarze bytomskiej Polonii rozegrają w Turcji jeszcze jeden sparing, natomiast 16 lutego zmierzą się już w Polsce z mistrzem jesieni Wisłą Kraków. Godzina sparingu z Krakowianami nie jest jeszcze znana.