MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Raciborskie krwiodawstwo ma nowoczesny sprzęt z najwyższej półki. To najważniejszy dar, którym możesz się podzielić

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wideo
od 16 lat
WODZISŁAW ŚLĄSKI. - Zachęcam wszystkich do oddawania krwi, bo krew ratuje życie. Mamy nowoczesny sprzęt z najwyższej półki, dzięki czemu można bezpiecznie pomagać innym - mówił w środę 11 października wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, podczas spotkania z dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, Gizelą Kowol.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zaprasza, by dzielić się krwią

Krew to najważniejszy dar życia i warto się nim dzielić z innymi. To najważniejsze przesłanie, które płynęło ze spotkania wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia z dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Podczas wydarzenia zorganizowanego w środę 11 października przed terenowym oddziałem RCKiK w Wodzisławiu Śląskim podkreślano, że raciborskie krwiodawstwo pozwala na bezpieczne pomaganie innym. W ostatnim czasie, RCKiK w Raciborzu wzbogaciło się o dwa samochody służące między innymi do przewozu krwi, zaś w 2022 roku w nowoczesny krwiobus.

- Pozyskaliśmy unijne środki w wysokości 13 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To pozwoliło na zakup dwóch samochodów oraz modernizację oddziału terenowego w Rybniku. Tam właściwie ośrodek powstaje od podstaw - mówiła Gizela Kowol, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Jak z kolei dodawał wiceminister Michał Woś, rybnicki oddział RCKiK przechodzi gruntowną zmianę, która powinna zakończyć się już w przyszłym roku.

- Chcę gorąco podziękować i pogratulować pani dyrektor Gizeli Kowol za sprawne funkcjonowanie naszego krwiodawstwa, które ma swoje punkty poboru w Raciborzu, Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu-Zdroju i w Rybniku. To właśnie rybnicki oddział przechodzi teraz gigantyczną zmianę. Będzie nie do poznania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku centrum to ruszy pełną parą - mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Krew to najważniejszy dar

Dyrektor RCKiK zachęca wszystkich mieszkańców do oddawania krwi. To nie tylko przywileje w postaci dwóch dni wolnych w pracy, ale przede wszystkim możliwość pomocy innym. Bo krwi nie da się wyprodukować.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców na organizowane przez nas akcje oddawania krwi. Krew i jej składniki są nam niezwykle potrzebne. To najważniejszy dar życia - mówiła Gizela Kowol.

- Zachęcam wszystkich do oddawania krwi, bo krew ratuje życie. Mamy nowoczesny sprzęt z najwyższej półki, dzięki czemu można bezpiecznie pomagać - mówił z kolei wiceminister Michał Woś.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości oddawania krwi i akcji organizowanych przez RCKiK, znajdują się na stronie www.rckik.pl

Krew to najważniejszy dar życia i warto się nim dzielić z innymi. To najważniejsze przesłanie, które płynęło ze spotkania wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia z dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu

Raciborskie krwiodawstwo ma nowoczesny sprzęt z najwyższej p...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto