18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ranking uczelni woj. śląskiego. GŁOSUJ: Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego

Redakcja
Wybieramy najlepszą uczelnię wyższą w województwie śląskim. Gdzie są najciekawsze kierunki, najlepiej prowadzone zajęcia, najsympatyczniejsze panie w dziekanacie?

Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego

ul. Kościelna 6
41-303 Dąbrowa Górnicza

Głosuj przez SMS:
Wyślij SMS o treści DZZAU.43 na nr 7155
Koszt 1 SMS - 1,23 zł z VAT

Głosuj przez Facebooka:
Kliknij "Lubię to" po lewej stronie.

Zobacz listę uczelni, WYNIKI, regulamin

Dąbrowska WSPS przyjazna na maksa.

Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej jest pierwszą niepubliczną uczelnią na południu Polski, która pomimo dość krótkiego okresu swojej działalności w 2011 roku uzyskała akredytację na prowadzenie studiów II stopnia (magisterskich) na kierunku pielęgniarstwo. Mury WSPS opuściło już blisko 1400 pielęgniarek, setki zadowolonych fizjoterapeutów, ratowników medycznych oraz logistyków.

Z informacji podawanych w mediach wynika, iż z roku na rok liczba studentów na kierunkach medycznych i inżynierskich nieustannie wzrasta. Podobną sytuację można zaobserwować również na naszej Uczelni, gdzie tendencja wzrostowa utrzymuje się, a kierunki medyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród maturzystów, ale również wśród osób, którym obecnie posiadane wykształcenie nie wystarcza do realizacji zamierzonych celów zarówno tych zawodowych, jak i osobistych. Obecna sytuacja na rynku pracy w branży medycznej oraz stały dostęp do bazy firm rekrutujących pracowników za granicami kraju, np. w Niemczech, Anglii czy Szwecji, stwarza dogodne warunki do studiowania i równoczesnego zatrudnienia na korzystnych warunkach finansowych. Studenci kierunków medycznych najczęściej wyjeżdżają do pracy w Szwecji i Niemiec, gdzie dbałość o aspekty zdrowotne i zaplecze medyczne jest rozwinięte na wysokim poziomie, a bariera językowa nie stanowi problemu. I tak na przykład Skandynawowie to przyjaźni ludzie, dbający o swoje zdrowie ponad wszelkie obowiązujące normy, dlatego rehabilitanci, pielęgniarki i pielęgniarze znajdują tam pracę bez problemu.

W odpowiedzi na potrzeby w kształceniu młodzieży Uczelnia stara się tak dostosować swoją ofertę edukacyjną, aby perspektywa uzyskania tytułu licencjata czy inżyniera dawała możliwości i chęć podjęcia kształcenia na studiach II stopnia, przy jednoczesnym założeniu znalezienia wymarzonej pracy w zawodzie.

Dbałość o świetnie wyszkoloną kadrę i stałe wzbogacanie bazy dydaktycznej, to priorytet przy budowaniu pozytywnego wizerunku Uczelni, a tym samym wzbudzania zaufania i zadowolenia wśród społeczności akademickiej. Spośród wielu atutów, jakie należałoby wymienić do najistotniejszych, które mają znaczący wpływ na tworzenie przyjaznej atmosfery studiowania na WSPS należą:

- wysoka jakość nauczania potwierdzona pozytywną oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej,
- nowoczesna, a tym samym atrakcyjna oferta edukacyjna z interesującymi specjalnościami,
-miła atmosfera panująca wśród studentów wszystkich kierunków,
-nauka języków obcych na wysokim poziomie,
-stały dostęp do Internetu i bogatych zbiorów bibliotecznych,
-organizowanie konferencji naukowych, seminariów oraz sympozjów,
-możliwość publikacji tekstów naukowych opracowanych przez studentów,
- współpraca z uczelniami z granicy,
- korzystanie z platformy e-learnigu oraz wirtualnego dziekanatu,
-dobra lokalizacja.

Swoim studentom uczelnia oferuje bogaty program stypendialny dla najlepszych i najbardziej potrzebujących, aktywnie pomaga absolwentom w poszukiwaniu pracy w kraju i poza granicami, a wolnych chwilach umożliwia rozwijanie zainteresowań w kilku Kołach Naukowych. Dodatkowo wszystkie osoby zainteresowane zgłębianiem tajników świata medycyny oraz preferujące spędzanie czasu wolnego w niecodziennych - ekstremalnych warunkach zachęca do uczestniczenia w cykliczne już organizowanych bezpłatnych spotkaniach w Akademii Zdrowia i Urody oraz w Klubie Podróżnika „Obieżyświat” WSPS. Dla wszystkich miłośników podróży organizujemy wyprawy w najdalsze zakątki świata. Miłośnikom sportów ekstremalnych proponujemy kursy nurkowania, jeździectwa i paralotniarstwa na kieszeń każdego studenta.

Niewątpliwie WSPS zasługuje na miano przyjaznej uczelni. Dbając o każdego studenta gwarantujemy stałą kwotę czesnego przez cały okres studiów w dogodnym systemie ratalnym, umożliwiamy podjęcie nauki w ramach indywidualnej organizacji studiów, zapewniamy praktyki zawodowe w prestiżowych firmach blisko miejsca zamieszkania, przyznajemy wyróżnienia Rektora dla najlepszych. Z myślą o studentach przyjezdnych, uczelnia zawarła umowy z pobliskimi hotelami, które oferują atrakcyjne warunki noclegowe w przystępnej cenie.

Spośród działań, jakie Uczelnia podejmuje dla dobra i na korzyść młodzieży na szczególną uwagę zasługują przeprowadzane pokazy w szkołach ponadgimnazjalnych, w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez studentów, jak i absolwentów kierunku ratownictwo medyczne. Zarówno młodzież, jak i nauczyciele chętnie biorą udział w tego rodzaju zajęciach. Dzięki takim rozwiązaniom w konkursach przeprowadzanych przez WSPS swoich sił próbują wszystkie szkoły ponadgimnazjalne woj. śląskiego. Ponadto uczelnia prowadzi bezpłatne wykłady i ćwiczenia
w pracowniach specjalistycznych dla uczniów, którzy swoją dalszą karierę zawodową wiążą

z zawodem fizjoterapeuty, a tym samym wyrażają chęć podjęcia nauki w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

Zapraszamy do studiowania na WSPS, Uczelni z tradycją w kształceniu służb medycznych
i inżynierów. Uczelnia ma też swoją siedzibę zamiejscową – punkt rekrutacyjny w Zespole Policealnych Szkół Medyczno - Społecznych w Bytomiu, gdzie prowadzony jest nabór na rok akademicki 2012/ 2013. W siedzibie Uczelni w Dąbrowie Górniczej do 28 września br. kandydaci na studia medyczne i inżynierskie mogą składać dokumenty na semestr letni.

Ponadto na studiach podyplomowych można podnieść swoje kwalifikacje zawodowe na atrakcyjnych kierunkach o profilu medyczno - społecznym. Wraz z nowym rokiem akademickim uczelnia planuje uruchomić nowy kierunek logistyka i zarządzanie w działaniach dyspozytorów służb ratunkowych.

W zakładach pracy szczepienia już w połowie maja

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie