Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekiny biznesu ze śląskich liceów

Michalina Bednarek
Michalina Bednarek
Materiały prasowe
Kim w przyszłości chcieliby być obecni uczniowie liceów? Większość chciałaby otworzyć własną firmę albo być prezesami. Czy im się uda?

660 uczniów szkół licealnych na Śląsku, w ramach projektu „Szkoła Liderów Przedsiębiorczości”, uczy się jak zarządzać własną firmą. Jedni odnoszą sukcesy, inni plajtują. Czy to dobry pomysł aby przekonać się, kto w przyszłości będzie rekinem biznesu?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Gemius, co czwarty uczeń planuje w przyszłości otworzyć własną działalność lub pełnić kierownicze stanowisko, a co więcej chcą zarabiać nie mniej niż 4 tys. zł już po trzech latach pracy. Ponad to większość absolwentów kierunków wyższych, jak wynika z badań Uniwersytetu Śląskiego, nie czuje się na siłach, aby prowadzić własną działalność.

Dlatego też, projekt „Szkoła liderów przedsiębiorczości”, w której łącznie uczestniczy 660 uczniów z szkół licealnych m.in. z Będzina i Siemianowic Ślaskich ma za zadanie uczyć młodzież przedsiębiorczości i zarządzania własną firmą.

- Warsztaty tego typu mają spełniać przede wszystkim funkcję inspirującą oraz doradczą, pozwalając młodym ludziom znaleźć własną ścieżkę kariery. Dzisiaj młodzież coraz wcześniej rozpoczyna karierę zawodową, ważne jest więc, aby już na samym początku, każdy nastolatek znał swój potencjał, wiedział jak dobrze się zaprezentować, być kreatywnym, ale także asertywnym – tłumaczy Mateusz Ślezioński z Centrum Szkoleniowego Structura, które szkoli licealistów.

Podczas specjalistycznych warsztatów podzielonych na łącznie osiem bloków tematycznych, uczniowie przygotowywani są do prowadzenia własnego biznesu, stworzenia profesjonalnej strategii public relations i kampanii reklamowej.

- Uczeń uczestniczący w projekcie, podczas którego uczy się zarządzania, podstaw ekonomii, negocjacji, dowiaduje się jak założyć firmę i wypromować siebie. Już w wieku 16 czy 17 lat, nabywa ogromną wiedzę na temat samego siebie, w tym własnych zainteresowań i predyspozycji. Takie projekty pozwalają ukierunkować młodych ludzi, zwłaszcza tych, w których rodzi się potencjał biznesowy – mówi Anna Śliwecka, koordynator projektu Szkoła Liderów Przedsiębiorczości.

Jak zapewniają organizatorzy, wśród uczniów zaangażowanych w projekt nie brakuje też rywalizacji i współzawodnictwa.

- Uczniowie podczas zajęć dzieleni są na grupy – rywalizujące ze sobą na fikcyjnym rynku firmy, które tak jak te prawdziwe odnoszą sukces lub plajtują. – dodaje Tomasz Pietrzak z biura prasowego projektu „Szkoła Liderów Przedsiębiorczości.

Projekt „Szkoła Liderów Przedsiębiorczości” jest jednym z 50 projektów UE realizowanym w Polsce, który ma zachęcić młodzież do aktywności biznesowej.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto