Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozdaliśmy egzemplarze książkę "W naszym domu"

zal
Wydawnictwo Prószyński i S-ka i serwis NaszeMiasto.pl zapraszają do konkursu, gdzie nagrodą jest książka Jodi Picoult "W naszym domu".

Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalonym porządku dnia może wytrącić go z równowagi. Nieważne, czy chodzi o zbyt jasne światło, dotyk obcej osoby, szelest zgniatanego papieru, pomarańczowy kolor, czy nieodpowiednią konsystencję płatków śniadaniowych z mlekiem – Jacob potrafi wpaść w furię z byle powodu. Ma też, jak wielu młodych ludzi z zespołem Aspergera, obsesyjne zamiłowanie do jednej, specjalistycznej dziedziny – w jego przypadku jest to analiza kryminalistyczna. Chłopak pojawia się w miejscach, gdzie policja prowadzi śledztwo, instruuje detektywów, co należy robić… a do tego najczęściej ma rację.

Gdy policja znajduje zwłoki jego prywatnej instruktorki umiejętności społecznych, Jacob sam staje się obiektem zainteresowania detektywów. Wszystkie charakterystyczne cechy zespołu Aspergera: unikanie kontaktu wzrokowego, impulsywność, dystans fizyczny, w oczach policjantów mogą być równoznaczne z przyznaniem się do winy. Jacob niespodziewanie zostaje oskarżony o morderstwo.

„W naszym domu” to wspaniała, poruszająca opowieść o samotnym świecie dziecka z zespołem Aspergera i o tym, co przechodzi jego rodzina: o nieustannym strachu i walce na burzliwym morzu rodzicielskich zmagań, o głębi matczynej miłości. Jodi Picoult, pisząc o chłopcu dotkniętym autyzmem, uczy nas współczucia i zrozumienia dla ludzi cierpiących na schorzenie, które w każdej sytuacji nieuchronnie stawia ich poza nawiasem społeczeństwa. Zadaje jednocześnie trudne pytania o to, jak odnosimy się do tych, którzy są inni, i czy oczekujemy od nich, że będą przestrzegać naszych reguł. Opisuje nasz system prawny – dobry dla ludzi, którzy potrafią się porozumiewać w określony sposób, ale zdecydowanie gorszy dla tych, którzy nie posiadają tej umiejętności.

Jodi Picoult studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczości. Obecnie mieszka z mężem Timem i trójką dzieci w Hanover, w stanie New Hampshire.


Aby wygrać książkę należało odpowiedzieć na pytanie:
Którą z książek Jodi Picoult cenisz najbardziej?

Książkę wygrali:

P. Majek (Rydułtowy)

Odp."Jest to książka „Czarownice z Salem Falls".
Książka napisana bardzo fajnym językiem. Choć przewidywalna, jest ciekawa i porusza tematy do niedawna uważane za tabu. Nie wnika za bardzo w tajniki "czarów" ale nie tego się przecież po niej oczekuje. Dużo w niej zwrotów akcji i ciekawych postaci budzących skrajne uczucia. Idealna na sobotnie popołudnie.
"

A. Nogieć (Gliwice)

Odp."Niedawno dopiero odkryłam tą pisarkę i przeczytałam dopiero jej 2 książki – bardzo mi się spodobały obydwie i planuję wgłębić się w pozostałe utwory tej pisarki.
Najbardziej cenię jej książkę „Dziewiętnaście minut”, która opowiada historię chłopca, którego przerosło życie i problemy w szkole co doprowadziło do tragedii. Książka jest niesamowita, gdyż pokazuję drugie dno, samą historię chłopca, ale również jego otoczenia i konsekwencje tych 19 minut, które wielu zmieniły całe życie."

M. Kohler (Bytom)

Odp.""Bez mojej zgody" Picoult Jodi.
Czytalam ta ksiazke z ogromnym przejeciem i lzami w oczach , bardzo przezywalam to do czego mogli sie posunac rodzice aby ratowac swoje ciezko chore dziecko. Majac do niego tyle milosci posuwaja sie do tego aby przez sztuczne zaplodnienie i genetyczne poprawki miec drugie dziecko ktore jest im potrzebne do ratowania pierwszego.Perfidia i obciazenie Anny podajac ja ciagle nowym zbiega i operacja ratujacym starsza jej siostre, ktore jej przynosza bol i cierpienie . Anna do trzynastego roku zycia ciagle przechodzi przez to wszystko az do momentu gdy pragnie zyc normalnie jak jej rowiesnicy. Jednak aby tak sie stalo pomocna dlon podaje jej prawnik i pomaga jej walczyc w sadzie o to ze sama bedzie podejmowac decyzje i bez jej zgody nikt tego nie moze uczynic, wie ze jej decyzja przyczyni sie do tego ze dla jej siostry juz nie bedzie ratunku.
Ksiazka pokazuje jak przez decyzje rodzicow cierpia ich dzieci chore i zdrowe."

M. Błażejewska (Bytom)

Odp.",,W imię miłości" była to pierwsza książka tej pisarki, którą przeczytałam cenie ją bardzo ponieważ poruszyła Ona tu duży problem tzn, dziecka, które doświadczyło tzw zły dotyk. Nie bała się ukazać księży w złym świetle bo jak wiadomo dla nie których to jeszcze jet temat tabu. Świetnie opisanie zachowanie rodziców jak i tak samo dziecka. Książka ta ukazuje również, ze nie możemy pochopnie oskarżać innych ludzi ponieważ nie zawsze nasze oskarżenia są pewne co do tego, ze ktoś zawinił. Również ukazuje jak prawo ma się do tego."

R. Kukiełka (Tychy)

Odp."Najbardziej cenię sobie "Drugie spojrzenie". Wartka akcja, mnóstwo barwnych postaci, co rusz – przenosimy się z miejsca na miejsce. Krótkie akapity, które wnoszą zawsze coś nowego. Zupełnie jakby przed moimi oczami pojawiał się kolejny kadr filmu.Książkę czyta się szybko, aż żal odkładać – bardzo spodobało mi się to, że autorka poruszyła tutaj problematykę Indian we współczesnym świecie. I jak to zwykle w jej książkach bywa, jest tu i miłość, i przyjaźń, od emocji aż kipi. Po prostu świetna książka."

TYTUŁ ORYGINAŁU: HOUSE RULES
TŁUMACZENIE: MICHAŁ JUSZKIEWICZ
LICZBA STRON: 696
OPRAWA: MIĘKKA
CENA DETALICZNA: 36,00 ZŁ


Jedna z najlepszych powieści Jodi Picoult!

„USA Today”

Jodi Picoult jest jak zwykle wnikliwa aż do bólu. W jej powieści znajdziemy głębię matczynej miłości, a jednocześnie bezlitosną analizę nas samych…

„BookPage”

Picoult, znakomicie przygotowana do tematu, w inteligentny sposób poradziła sobie z trudnymi pytaniami na temat autyzmu i zespołu Aspergera.

„Publishers Weekly”

Jodi Picoult (ur. 1966) – amerykańska pisarka, która z mistrzowską intuicją podejmuje ważne i kontrowersyjne tematy, by tworzyć z nich wzruszające powieści obyczajowe i dramaty psychologiczne, od których trudno się oderwać. Jest autorką siedemnastu powieści, m.in.: „Jak z obrazka”, „Deszczowa noc”, „Karuzela uczuć”, „Jesień cudów”, „Świadectwo prawdy”, „Czarownice z Salem Falls”, „W imię miłości”, „Drugie spojrzenie”, „Bez mojej zgody”, „Zagubiona przeszłość”, „Dziesiąty krąg”, „Dziewiętnaście minut”, „Przemiana”, „Krucha jak lód” – trzy ostatnie, a także najnowsza powieść „W naszym domu”, zadebiutowały na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Times. Łączny nakład książek Jodi Picoult przekroczył już 7 milionów egzemplarzy. Jej powieści przetłumaczono dotychczas na 34 języki i wydano w 35 krajach. Na podstawie książek „Karuzela uczuć”, „Świadectwo prawdy” i „Dziesiąty krąg” powstały filmy telewizyjne, zaś w 2009 roku do kin trafiła filmowa adaptacja jej bestsellerowej powieści „Bez mojej zgody” – w reżyserii Nicka Cassavetesa i z Cameron Diaz w jednej z ról głównych.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rozdaliśmy egzemplarze książkę "W naszym domu" - śląskie Nasze Miasto

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto