Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozdaliśmy przewodnik "Skarby pogranicza polsko-czeskiego. Przewodnik po regionie głubczycko-krnowskim"

zal
PolskaTurystyczna.pl i serwis NaszeMiasto.pl zapraszają do konkursu, gdzie nagrodą jest przewodnik "Skarby pogranicza polsko-czeskiego. Przewodnik po regionie głubczycko-krnowskim".

Skąd się biorą mistrzowie badmintona? Co robili w Polsce joannici? Gdzie można zobaczyć jedyny w Polsce średniowieczny bruk w zamkniętym pomieszczeniu? Skąd najlepiej widać najwyższy szczyt Moraw? Gdzie szukać Eldorado? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można poznać, zwiedzając pogranicze polsko-czeskie w okolicach Głubczyc i Krnova z przewodnikiem turystycznym pt. "Skarby pogranicza. Przewodnik po regionie głubczycko-krnovskim", wydanym w ramach Programu PolskaTurystyczna.pl wspólnie z Gminą Głubczyce.

Malownicza kraina skrywa nie tylko średniowieczne zamki i gotyckie świątynie,ale i wiele całkiem współczesnych atrakcji turystycznych. Głubczyce (woj. opolskie) leżą tuż przy granicy z Czechami, na prastarym szlaku handlowym Opole - Ołomuniec - Brno u progu Bramy Morawskiej, nad rzeką Psiną, lewym dopływem Odry. Miasto może się pochwalić bogatą historią i licznymi zabytkami z różnych epok (m.in. zrekonstruowany renesansowy ratusz, gotycki kościół, późnobarokowy klasztor Franciszkanów). Z kolei okolice Głubczyc to wymarzone miejsce dla miłośników pięknych krajobrazów - są tu góry, kompleksy leśne, liczne wąwozy i parowy - pośród których rozłożyły się malownicze wioski i miasteczka. Entuzjastom turystyki rowerowej można zaproponować wycieczkę po polsko-czeskim pograniczu Śląska, którego osią jest graniczna rzeka Opawica - przebiega tędy trasa rowerowa, prowadząca m.in. w okolice czeskiego Krnowa. Miasto położone jest nad rzeką Opawą u stóp Jesioników Niskich, 18 km od Głubczyc. Centrum mikroregionu krnowskiego zachwyci miłośników historii i architektury (zamek w stylu północnego renesansu, kościół odpustowy na Cwilinie, wieże widokowe). W jego okolicach nie zabraknie też atrakcji dla amatorów przechadzek po lasach, zbierania grzybów czy innych form aktywnego spędzania czasu.

Przewodnik podpowiada, co warto zobaczyć po obu stronach granicy, zawiera też informacje praktyczne i mnóstwo ciekawostek. Całości dopełniają barwne
fotografie, rysunki i mapki ułatwiające orientację. Wydany w językach polskim i czeskim dostępny jest w tradycyjnej formie książkowej, a także jako prezentacja multimedialna na płytce CD dołączana do książki. Przewodnik można bezpłatnie przeglądać w internecie w formacie pdf albo pobrać na telefon komórkowy poprzez stronę: www.glubczyce-krnov.eu.

Publikacja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przekraczamy Granice.


Aby wygrać przewodnik wydawnictwa PolskaTurystyczna.pl, należało napisać w dwóch zdaniach - dlaczego warto odwiedzić region głubczycko-krnowski?:

Przewodnik "Skarby pogranicza polsko-czeskiego. Przewodnik po regionie głubczycko-krnowskim" wygrali:

. Kosel z Choroszcza

Warto odwiedzić region głubczycko-krnowski ponieważ jest to kraina skrywająca nie tylko średniowieczne zamki i gotyckie świątynie, ale i dużo współczesnych atrakcji turystycznych. Jest to region dotychczas mało poznany przez turystów, a przecież dający swoim gościom zaskakująco dużo możliwości wypoczynku.

A. Doczekalska z Jastrzębia Zdroju

Dla pięknego zamku, wielu kilometrów tras rowerowych, pysznej kuchni i sympatycznych mieszkańców. A jesienią polecam wyprawę na grzyby na czeską stronę - pełen kosz gwarantowany :)

W. Mizgała z Myszkowa

Warto odwiedzić ten region bo można fajnie wypocząć bez tego hałasu jaki mam u siebie w mieście.Cisza spokój i piękna okolica. Po całym dniu zwiedzania wizyta w browarze Głubczyce, ale wcześniej odwiedziłabym: Zespół klasztoru franciszkanów, Kościół św. Anny, Barokowa kolumna maryjna na rynku dłuta A. Jörga z 1732 roku.

J. Szuba z Chorzowa

Warto odwiedzić region głubczycko-krnowski, aby móc podziwiać piękne krajobrazy Sudetów Wschodnich, Niziny Śląskiej, jak i Wyżyny Złotogórskiej. Okolice Głubczyc to wymarzone miejsce dla miłośników pięknych krajobrazów - są tu góry, kompleksy leśne, liczne wąwozy i parowy - pośród których rozłożyły się malownicze wioski i miasteczka.

A. Rezler z Radomska

Jak każde pogranicze, region głubczycko-krnowski, położony dodatkowo na prastarym szlaku handlowym, jest tyglem kulturowym, miejscem o bogatej historii i licznych zabytkach z różnych epok.
Okolica obfituje w rozmaite atrakcje - piękny, zróżnicowany krajobraz Moraw, grzybne lasy i obfitujące w ryby wody, trasy rowerowe, punkty widokowe, perły architektury (m.in. klasztor Franciszkanów, zamek w stylu północnego renesansu, kościół odpustowy), zabytki historii i techniki (m.in. ślady Joannitów, kolej wąskotorowa) - co sprawia, że nie będą się tu nudzić miłośnicy wszystkich form spędzania wolnego czasu!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy (nagrody prześlemy pocztą), a pozostałym internautom pozostaje życzyć szczęścia w naszych kolejnych konkursach.

Skarby pogranicza. Przewodnik po regionie głubczycko-krnovskim
Wydawca: Wydawnictwo PolskaTurystyczna.pl
Data wydania:
2009
Liczba stron:
64 strony + płyta CD

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rozdaliśmy przewodnik "Skarby pogranicza polsko-czeskiego. Przewodnik po regionie głubczycko-krnowskim" - śląskie Nasze Miasto

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto