Ruch - Arka 1:0 [Wideo + Zdjęcia]

Ruch Chorzów odniósł drugie zwycięstwo przed własną publicznością, pokonując w Chorzowie Arkę Gdynia 1:0. Bohaterem został Krzysztof Pilarz, który obronił w końcówce rzut karny.

Pierwsza część spotkania to zdecydowana przewaga Ruchu, który raz po raz atakował skrzydłami, zagrażając bramce Bledzewskiego. Już w 6. minucie Grzyb dośrodkował w pole karne, gdzie Niedzielana uprzedził wślizgiem Szmatiuk.

Cztery minuty później Sobiech próbował uderzać nożycami, ale nie trafił czysto w piłkę. Napór Niebieskich trwał w najlepsze, czego efektem było znalezienie się Niedzielana w sytuacji sam na sam z Bledzewskim. Golkiper gości okazał się jednak lepszy i sparował piłkę na rzut rożny.

Arka w pierwszych 45 minutach miała tylko jedną dogodną okazję w 17. minucie, kiedy sam przed pilarzem znalazł się Sokołowski, ale podobnie jak wcześniej golkiper gości, Krzysztof Pilarz wybronił strzał pomocnika Arki.

Kibice na stadionie przy ul. Cichej w końcu doczekali się gola, którego autorem był Artur Sobiech. Młody napastnik Niebieskich w 20. minucie wykończył akcję Niedzielana, nie dając najmniejszych szans Bledzewskiemu. 19-latek mógł zdobyć drugą bramkę, ale w dogodnej sytuacji kilka minut po zdobyciu gola, jego strzał zablokował obrońca gości.

W 28. minucie kontuzji doznał Gabor Straka, którego zastąpił na placu gry Michał Pulkowski. Końcowe minuty pierwszej części spotkania nie przyniosły już tylu emocji i gospodarze schodzili do szatni prowadząc 1:0.

Druga część meczu była bardziej wyrównana. Niebiescy cofnęli się do obrony i nie atakowali już tak zdecydowanie, jak w pierwszych 45 minutach. Arka próbowała doprowadzić do wyrównania, ale ich akcjom brakowało wykończenia. Dwukrotnie na bramkę Pilarza uderzał Wachowicz...dwukrotnie niecelnie.

W 86. minucie goście wywalczyli rzut karny po faulu Nykiela na Przemysławie Trytko. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Niciński, ale uderzył zbyt słabo i Pilarz nie miał problemów z obroną.

Po niewykorzystanej "jedenastce" bliski podwyższenia prowadzenia był Niedzielan, ale po raz kolejny nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W doliczonym czasie gry gola mógł zdobyć jeszcze Janoszka, ale nie zdązył do futbolówki. Ostatecznie Ruch wygrał 1:0 i po 3 kolejkach ma już na koncie 6 punktów.

Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Sobiech (20.)

Ruch Chorzów: Pilarz - Nykiel, Baran, Sadlok, Brzyski - Grzyb, Straka (28. Pulkowski), Scherfchen, Balaz (87. Janoszka) - Sobiech (60. Nowacki), Niedzielan.
Arka Gdynia: Bledzewski - Kowalski, Szmatiuk, Płotka (46. Ulanowski), Bednarek - Sokołowski (74. Trytko), Mrowiec, Budziński, Ława - Wachowicz (82. Niciński), Labukas.