Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1:0

Przemysław
Przemysław
Niebiescy po raz czwarty z rzędu wygrali z Legią na własnym stadionie 1:0. - Można powiedzieć że ten stadion nam nie leży - mówił po meczu Maciej Rybus, pomocnik Legii Warszawa.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy powinni prowadzić nawet 3:0. To jednak Legia mogła objąć prowadzenie już w 2. minucie, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Manu.

- Szkoda, że Manu nie wykorzystał tej szansy. Później graliśmy bardzo pasywnie na własnej połowie i popełnialiśmy błędy w obronie. Po stracie piłki, Ruch zdobył bramkę i nasza gra zamiast poprawić się, jeszcze się pogorszyła - mówił Maciej Skorża, trener Legii.

Niebiescy prowadzenie objęli w 29. minucie, kiedy po prostopadłym podaniu Olszara, Grzyb uderzył po długim słupku. - Przed meczem mówiłem Sebastianowi, że jeśli przyjmie piłkę tyłem do bramki, to niech mnie wypuści, bo rzuszam do takich podań 8 na 10 razy - mówił strzelec bramki.

Grzyb mógł zdobyć pięć minut później kolejną bramkę, ale w podobnej sytuacji Antolovic zdołał sparować futbolówkę na róg. - Był bardzo ostry kąt, ale gdybym podciął bardziej piłkę to byłoby 2:0 - dodał Grzyb. Wcześniej dogodnej sytuacji nie wykorzystał Pulkowski uderzając z sześciu metrów nad poprzeczką, a tuż przed końcem pierwszej części gry strzał głową Zająca minął o centymetry prawy słupek bramki Antolovica.

W drugiej części ponownie na boisku wyróżniał się Wojciech Grzyb. W 48. minucie po fantastycznym prostopadłym podaniu Pulkowskiego, popularny "Grzybek" w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza. - Wojtek mógł dzisiaj ustrzelić hattricka i szkoda że nie wykorzystaliśmy tych sytuacji, bo później musieliśmy drżeć o wynik - powiedział Krzysztof Nykiel.

Legia próbowała wyrównać, ale mimo lepszej gry w drugiej połowie brakowało pomysłu na wykończenie akcji. - W drugiej części zagraliśmy wyżej i agresywniej pressingiem. Na pewno byliśmy wtedy więcej przy piłce. Niestety nasza siła rażenia nie była odpowiednia na to, abyśmy poradzili sobie z defensywą Ruchu - mówił po meczu Maciej Skorża.

Dodatkowo w 70. minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył Jakub Rzeźniczak po brutalnym faulu na Łukaszu Janoszce. Wcześniej potężnie na bramkę Antolovica uderzał Malinowski i gdyby nie świetna postawa golkipera gości, kibice obejrzeliby bramkę "stadiony świata".

Wynik meczu nie uległ już zmianie i Ruch zasłużenie pokonał Legię 1:0. - Zagraliśmy dobre spotkanie. Powiedziałem w przerwie, że druga połowa będzie o wiele trudniejsza niż pierwsza, bo nie wykorzystaliśmy w pierwszej kilku dogodnych sytuacji. To zwycięstwo zawdzięczamy naszej konsekwencji i determinacji. Byliśmy po prostu drużyną i gratuluję chłopakom wygranej - powiedział po meczu Waldemar Fornalik.

- Mieliśmy więcej sytuacji i wygraliśmy zasłużenie. Legia robiła co mogła, ale byliśmy nie do ukłucia. Podtrzymaliśmy serię 1:0 u siebie z Legią i całe szczęście, że ta jedna bramka wystarczyła, aby zainkasować trzy punkty - dodał po meczu Wojciech Grzyb, strzelec zwycięskiego gola.

Ruch Chorzów – Legia Warszawa 1:0 (1:0)