Ruch Chorzów remisuje z Koroną Kielce

Niebiescy po spotkaniu w Kielcach zdobyli tylko jeden punkt.
Niebiescy po spotkaniu w Kielcach zdobyli tylko jeden punkt. echodnia.eu

Korona Kielce zremisowała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 2:2. Bramki dla Kielczan zdobywali Michał Zieliński w 6 minucie i Aleksandar Vuković w 37minucie z rzutu karnego.

Dla Ruchu pierwszą bramkę zdobył w 8 minucie Gabor Straka, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pewnie umieścił piłkę w siatce. Drugi raz piłkę w bramce gospodarzy, po rzucie karnym umieścił Paweł Abbott.

Spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie mogło podobać się kibicom. Ten pojedynek był też debiutem dla Leszka Ojrzyńskiego w roli szkoleniowca Korony na kieleckim stadionie.

- Przy stanie 2:1 wyprowadziliśmy kontrę i gdybyśmy ją wykorzystali, wynik mógłby być dla nas bardziej korzystny. Mogę powiedzieć, że ten punkt nas zadowala. Wywieźliśmy go z trudnego terenu, po fragmentami naprawdę ciekawej grze - powiedział na konferencji pomeczowej trener Ruchu, Waldemar Fornalik.

Źróło: Remis po dobrym meczu. Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:2