Ruch Chorzów - Szachtior Karaganda 1:0. Jest awans!

Przemysław
Przemysław
Nie bez trudu ale jednak udało się. Ruch Chorzów w kolejnej rundzie Ligi Europejskiej. Złotego gola strzelił Artur Sobiech.

Po zwycięstwie w Kazachstanie, mecz w Chorzowie miał być tylko formalnością. Goście pokazali jednak, że nie są drużyną do bicia, a w pierwszej połowie zdobyli nawet bramkę. Na szczęście dla Ruchu, Finonczenko w momencie podania Suczkowa znajdował się na pozycji spalonej.

Ruch grał słabo, a w grze Niebieskich widać było, że rozpoczęli dopiero okres przygotowawczy. Najlepszą okazję gospodarze mieli w 17. minucie. Kiedy wydawało się, że z podania Sobiecha nic nie wyniknie, zza pleców obrońcy "wyskoczył" Pulkowski i gdyby defensor Szachtiora nie zablokował uderzenia mogło być 1:0.

Goście stworzyli sobie w pierwszej połowie więcej dogodnych sytuacji. Najaktywniejszym zawodnikiem na boisku był Didic, który w 7. minucie po błędzie Sadloka oddał groźny strzał, a cztery minuty później ponownie "zatrudnił" Pilarza. Golkiper Ruchu dobrze spisał się również w 22. minucie, kiedy z problemami wybronił mocne uderzenie Viciusa.

W drugiej połowie chorzowianie zagrali odważniej, czego efektem była zdobyta w 59. minucie bramka. Grodzicki zdecydował się na indywidualny rajd, wypuścił Sobiecha, a ten popisał się pięknym uderzeniem z 12 metrów.

Zdobyta przez chorzowian bramka podziałała mobilizująco na gości, którzy próbowali doprowadzić do wyrównania. W 74. minucie Didic uderzył precyzyjnie z 20 metrów, ale Pilarz sparował futbolówkę na rzut rożny.

Końcowe minuty należały do Ruchu, który próbował zdobyć drugą bramkę. Najpierw po rajdzie Janoszki, groźnie uderzał Piech, następnie minimalnie przestrzelił Grzyb. Ruch wygrał ostatecznie 1:0 i awansował do drugiej rundy. Kolejnym przeciwnikiem Ruchu w eliminacjach Ligi Europejskiej będzie maltańska Valletta FC. Pierwszy mecz odbędzie się 15 lipca na Malcie, rewanż tydzień później w Chorzowie.

Ruch Chorzów - Szachtior Karaganda 1:0 (0:0)