Ruch Chorzów wygrał w sparingu z Rozwojem Katowice

Ivan
Ivan, NaszeMiasto.pl
W rozegranym w Bielsku-Białej spotkaniu sparingoym Ruch Chorzów pokonał trzecioligowy Rozwój Katowice 2:0.

Bramki dla Niebieskich strzelali w drugiej połowie Piotr Stawarczyk i dziesięć minut później, nowy nabytek Ruchu, Marek Zieńczuk, który Adama Bensza pokonał precyzyjnie wykonując jedenastkę.

- Zawsze lepiej strzelić bramkę w debiucie, niż rozpocząć od jakiegoś marnego meczu. Trener krzyknął z boku, żebym to ja podszedł do rzutu karnego i udało mi się go wykorzystać. Wcześniej zdarzało mi się już wykonywać "jedenastki" chociażby w finale Pucharu Polski. Na sparingu tym bardziej się tym nie stresowałem - powiedział dla Niebiescy.pl debiutujący w Ruchu Zieńczuk.

Piotr Stawarczyk 52, Marek Zieńczuk 62 (karny)

Rozwój Katowice: (I połowa) Robert Widawski - Adrian Świerczyński, Rafał Lis, Przemysław Gałecki, Damian Mielnik - Daniel Paszek, Tomasz Stranc, Damian Gacki, Kamil Zalewski, Adam Krakowski - Bartosz Polis. (II połowa) Adam Bensz - Adrian Will, Krzysztof Szeja, Rafał Lis, Maciej Tora - Tomasz Waniek, Kamil Zalewski, Damian Gacki, Rafał Wawrzyńczok, Marek Walczak - Adam Krakowski.

Ruch Chorzów: (I połowa) Mateusz Struski - Ariel Jakubowski, Rafał Grodzicki, Željko Đokić, Michał Żółtowski - Bartosz Flis, Marcin Malinowski, Andrej Komac, Łukasz Janoszka - Maciej Jankowski, Michał Ilków-Gołąb. (II połowa) Damian Matras - Grzegorz Bronowicki, Michał Steinke, Piotr Stawarczyk, Michał Żółtowski (65 Łukasz Derbich) - Sebastian Olszar, Gábor Straka, Paweł Lisowski, Michał Pulkowski, Marek Zieńczuk (75 Przemysław Kanarek) - Michał Ilków-Gołąb (70 Arkadiusz Piech).

sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).