Ruch w europejskich pucharach, pomimo porażki z Koroną Kielce 3:0 [Zdjęcia]

W ostatniej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Ruch Chorzów przegrał w Kielcach z Koroną Kielce 3:0, jednak dzięki remisowi w meczu Legii Warszawa z GKS-em Bełchatów 2:2, "Niebiescy" zagrają w europejskich pucharach!

Już przed spotkaniem wiele kontrowersji wzbudziła decyzja o wyborze sędziego Marek Karkuta. Jednak tuż przed meczem nastąpiła zmiana sędziego i Pana Karkuta z Warszawy zastąpił sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. Początek meczu to badanie sił obu ekip. Ruch próbował ataków jednak defensorzy Korony skutecznie wybijali piłki.

W 25 minucie Ariel Jakubowski dokonał rzeczy niebywałej. W przeciągu jednej minuty zawodnik "Niebieskich" otrzymał dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Od tego momentu piłkarze Ruchu grali bardziej ostrożnie. Już w 33 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramke strzelił Maciej Tataj. Kielczanie atakowali raz po razem, a w polu karnym postrach budził Maciej Tataj. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:0 i w tym momencie chorzowianie byli poza pucharami, gdyż w Warszawie Legia prowadziła z GKSem Bełchatów 1:0.

Na początku drugiej połowy na boisku pojawił się Damian Świerblewski. Grający w osłabieniu chorzowianie od początku drugiej części ambitnie dążyli do zmiany wyniku. Jednak gospodarze bardzo groźnie kontratakowali. Po uderzeniu Grzegorza Lecha, świetnie interweniował Krzysztof Pilarz. Kolejna kontra i tym razem bramka dla Korony w 60 minucie spotkanie. Pięknym dośrodkowaniem popisał się Cezary Wilk, a piłkę do bramki skierował głową ponownie Maciej Tataj. W 69 minucie kolejna bramka dla Korony.

Tym razem po strzale Marcina Kaczmarka piłka odbija się od słupka, następnie od pleców Pilarza wpada do bramki. Ruch w tym momencie przegrywał 3:0 i chcąc liczyć na europejskie puchary musiał modlić się o remis lub porażkę Legii Warszawa. Do końca meczu zrezygnowani piłkarze Ruchu nie przeprowadzili  żadnej groźnej akcji a Korona za sprawą Tataja mogła pokusić się o czwartego gola. Sędzia po czterech doliczonych minutach zakończył mecz i piłkarze Ruchu czekali z niepewnością na wieści z Warszawy.

Te okazały się świetne dla pilkarzy z Chorzowa i t "Niebiescy" będą reprezentować Polskę w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 3:0 (1:0)

Bramka: Tataj - 2, Pilarz 69' (sam.)

Czerwona kartka: Jakubowski (za dwie żółte)

Korona: Małkowski - Jędrzejczyk, Hernani, Stano, Mijailović, Maliszewski (46' Kaczmarek), Wilk, Vuković (17' Lech), Sobolewski, Tataj, Gajtkowski.

Ruch: Pilarz - Jakubowski, Stawarczyk, Kieruzel, Sadlok - Grzyb, Straka (78' Grodzicki), Baran, Pulkowski (46' Świerblewski), Janoszka (81' Piech) - Sobiech.