Ruch wygrał z Górnikiem 3:2 [Wideo+Zdjęcia]

Marcin Nowak
Były emocje i dawka futbolu na najwyższym poziomie. 41 tys. kibiców było świadkami zwycięstwa Niebieskich. Po raz pierwszy od kilkunastu lat. Ruch był drużyną lepszą, Górnik kończył spotkanie w 10.

Mimo niesprzyjającej pogody piłkarze dali z siebie wszystko. Gra obydwu drużyn dostarczyła kibicom niezapomnianych wrażeń. Ruch miał przewagę na boisku i wygrał dzisiejszego popołudnia zasłużenie. Wygrana mogła być okazalsza, ale zawodnicy Niebieskich nie wykorzystali wielu dogodnych sytuacji. Na pochwałę zasługuje gra Marcina Nowackiego, pozyskanego przez Chorzowian z Odry Wodzisław, który strzelił jedną z bramek, a dodatkowo doskonale kierował grą chorzowskich piłkarzy. W ekipie Górnika zawiedli przede wszystkim pomocnicy. Mimo iż Zabrzanie wg. statystyk częściej znajdowali się w posiadaniu piłki to ich akcjom brakowało wykończenia, a niecelnych podań było zbyt wiele jak na poziom pierwszoligowy. Po tym spotkaniu można zadać pytanie, gdzie byli reprezentanci Polski z zabrzańskiej drużyny, ponieważ na boisku trudno było ich dostrzec. Warto pochwalić kibiców, którzy w liczbie ponad 40 tysięcy dopingowali swoich graczy. Po tym spotkaniu trzeba być dobrej myśli, że Euro 2012 rozgrywane będzie również na Stadionie Śląskim - naszym Stadionie Narodowym.

Na stadionie było aż 4 naszych reporterów. Łukasz Malina i Przemysław Styrna relacjonowali dla Was spotkanie na żywo. Jacek Tomaszewski odwiedził kibiców na trybunach a Witek Stech nasz fotoreporter polował na najciekawsze kadry wzdłuż końcowej linii boiska.

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 3:2 (1:1)

Bramki: Piotr Ćwielong (20), Grzegorz Baran (47), Marcin Nowacki (75) - Jerzy Brzęczek (28), Tomasz Zahorski (83)

Żółte kartki: Krzysztof Nykiel, Ireneusz Adamski, Michał Pulkowski - Mariusz Pawelec, Marko Bajić.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Marko Bajić.

MINUTA PO MINUCIE:

93' - Koniec spotkania

93' - Dośrodkowanie Brzyskiego wyłapał bramkarz Zabrzan. Sędzia gwiżdże koniec spotkania. Ruch z kompletem punktów. Kibice szaleją z radości. Po 90. minutach spotkania na tablicy świetlnej wynik 3:2 dla Chorzowian.

92' - O dziwo atakują niebiescy. Obrońca Górnika zablokował strzał Balaza i mamy kolejny rożny dla Ruchu. To już 3 rożny w ciągu 3 minut.

91' - Zmiana taktyczna w Ruchu - z boiska schodzi Michał Pulkowski, a na placu gry pojawił się Grzegorz Domżalski.

90' - Wojciech Grzyb nie potrafił przejść w polu karnym zawodnika Zabrzan, który wybił piłkę na aut.

89' - Chorzowianie atakują. Sędzia dolicza aż 3 minuty dodatkowej gry.

88' - Zabrzanie grają już w dziesiątkę. Druga żółta kartka dla Marco Bajica, który opuszcza boisko - Górnik w 10. Zupełnie niepotrzebny faul. Kibice Ruchu wywiesili transparent "Na dzisiej koniec".

86' - Bramkarz Zabrzan ogrywa napastnika Niebieskich. To było ryzykowne zagranie.

85' - Niebiscy się bronią. Brzęczek przygotowany do wykonania rzutu rożnego. Skakał do piłki Zahorski. Za nisko...

84' - Żółtą kartkę za ten faul otrzymał Pawelec. Tomasz Brzyski strzelił w sam środek bramki i bez problemów piłkę złapał Peskovic. Po chwili Górnik próbował kontrować. Niecelnie do Jarki jednak...

83' - Ożywili się kibice Górnika po strzeleniu przez ich pupili drugiej bramki. Po chwili świetna indywidualna akcja Krzysztofa Nykiela - po przejściu 3 zawodników został sfaulowany na 17. metrze.

82' - Z podobnej odległości wolnego wykonują Zabrzanie - **GOOOOOOOOOOOL. Zahorski strzelcem bramki. Jednak reprezentacyjny napastnik pokazuje na co go stać.**

80' - Rzut wolny dla Ruchu wykonywał Pavol Balaz. strzał w środek bramki wybronił Peskovic.

79' - Tym razem zmiana w drużynie Ruchu - z boiska schodzi strzelec bramki Marcin Nowacki, a na boisko wszedł Rafał Grodzicki.

78' - Trzech napastników w Górniku. Za Madejskiego wchodzi Moskal.

77' - Marcin Nowacki podał do Fabusa - ten niestety nie zdołał dojść do piłki. Podwójna zmiana w ekipie Górnika - boisko opuszczają Pavlenda i Madejski, a na placu gry pojawili się Moskal i Kiżys.

76' - Z 20 metrów minimalnie przestrzelił rezerwowy Ruchu, Pavol Balaz. Na bramkę Zabrzan sunie akcja za akcją.

75' - **GOOOOOOOOOOOOL dla Ruchu. Z 10 metrów w lewy dolny róg bramkę strzelił Marcin Nowacki, rozgrywający swój 2 mecz w barwach Niebieskich. Kibicie Ruchu szaleją.**

74' - Po 75 minutach gry można zadać pytanie - gdzie są reprezentanci Polski z Zabrza.

73' - Nowacki dośrodkowywał w pole karne, ale obrońcy Zabrzan po raz kolejny wybijają piłkę.

72' - Brzyski traci piłkę. Brzęczek dobrze sobie radzi w środku boiska, jednak w środku pola sporo chaosu.

71' - Balaz doskonale radzi sobie po prawej stronie boiska. Ognisty doping sympatyków Górnika. Kibice z Zabrza odpalili race świetlne, nie zasłonili jednak pola gry, bowiem wiatr zwiał dym poza stadion.

69' - Bajić tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi Ruch. Ćwielong wstrzelił piłkę w pole karne, a na 8 rzut rożny w spotkaniu wybijają obrońcy Górnika. Po chwili zmiana w Ruchu. Boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki - właśnie Piotr Ćwielong, a na boisku pojawił się Pavol Balaz.

68' - Świetna akcja Górnika. Gołoś - Brzęczek - Madejski. Ale świetnie skraca pole gry Mioduszewski. Po wymianie 4 podań bramkarz Ruchu wybija piłkę na rzut rożny.

67' - Dośrodkowanie Wojciecha Grzyba wyłapuje bramkarz Zabrzan. Linia pomocy Górnika nie funkcjonuje prawidłowo. Chaotyczną grę wykorzystują notorycznie pomocnicy Ruchu.

66' - Sędzia uspokaja piłkarzy i nerwową grę. Po chwili chorzowianie nie wykorzystali stworzonej przez siebie kontry.

65' - Podanie Nowackiego do Ćwielonga wybija na aut obrońca Górnika. W ekipie Górnika zmiana. Za Madejskiego pojawia się Jarka.

63' - Gra toczy się w środku boiska. Żadna z drużyn nie potrafi zagrozić bramce rywali.

62' - Zabrzanie się nie poddają. Madejski ofiarnie walczy na lewym skrzydle. Po raz kolejny piłkarza Górnika zatrzymuje Baran.

61' - Bajić próbował rozegrać akcję, ale stracił piłkę w pojedynku z Baranem.

60' - Rzut wolny dla Górnika. Żółtą kartką ukarany został Ireneusz Adamski po faulu bez piłki.

58' - Kibice Górnika prezentują świetną oprawę meczową, dorównując kibicom niebieskich.

55' - Murawa na Stadionie Śląskim jest coraz bardziej grząska, co utrudnia grę zawodnikom.

54' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Madejski, ale piłkarze Ruchu wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem.

53' - Nerwowy trener Wieczorek. A na całym stadionie panuje gorąca atmosfera. Kibice obydwu drużyn głośno dopingują swoich zawodników. Euro 2012 tylko na Śląskim!

52' - Na 20 metrze faulowany był zawodnik Górnika. Świetne uderzenie z rzutu wolnego Brzęczka wybija na rzut rożny końcami palców bramkarz Niebieskich.

49' - Od początku drugiej połowy Niebiescy nacierają na bramkę Zabrzan, a nad stadionem przechodzi właśnie ulewa. Piłkarzom daje się we znaki również wiatr. Tym razem wiatr pomógł gościom - silny podmuch ułatwił Peskovicowi uprzedzenie Fabusa.

48' - Piotr Ćwielong przestrzelił z 10 metrów - to była sytuacja bramkowa.

47' - Szósty rzut rożny dla Ruchu i GOOOOOOOOOOOL. 2-1 dla Ruchu. Grzegorz Baran po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Brzyskiego do bramki Zabrzan!

46' - Piłkarze pojawili się już na boisku, tymczasem nad Stadionem Śląskim zaczął rzęsisty deszcz.

46' - Koniec pierwszej połowy spokania.

45' - Sędzia dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

44' - Rzutu wolnego z 35 metrów dla Ruchu nie wykorzystał Tomasz Brzyski.

43' - Po samodzielnej akcji bliski strzelenia bramki dla Ruchu był Ćwielong.

41' - Po kolejnej wrzutce z narożnika głową strzelał Grzegorz Baran - także niecelnie.

41' - Kolejny rzut rożny dla Chorzowian po zablokowanym strzale Ćwielonga.

40' - Po mocnym strzale Piotra Ćwielonga, Ruch wywalczył drugi rzut rożny.

38' - Niewykorzystany rzut rożny dla Górnika Zabrze.

37' - Martin Fabus minimalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji. Jego strzał głową z 5 metrów minął o centymetry bramkę Zabrzan.

36' - Samodzielna akcja Madejskiego.

34' - Ruch próbuje atakować, ale jego akcje wyjaśniają obrońcy Górnika.

30' - Jerzy Brzęczek faulowany 35 metrów od bramki Ruchu. Za ten faul żółtą kartką został ukarany Michał Pulkowski. Marko Bajić nie wykorzystał dogodnej sytuacji i fatalnie przestrzelił z wolnego.

27' - Rzut z autu dla Górnika na wysokości pola karnego.

26' - GOOOOOOL dla Górnika zdobywa Jerzy Brzęczek. Kapitan Zabrzan uderzył silnie z 20 metrów przy lewym słupku i na Stadionie Narodowym mamy remis.

25' - Rzut wolny dla Górnika w okolicy 20. metra wykonywał Jerzy Brzęczek. Konrad Gołoś nie trafia jednak w światło bramki strzeżonej przez Mioduszewskiego.

24' - Po nieudanej akcji Górnika piłka trafiła na aut po wybiciu przez Zahorskiego.

20' - GOOOOOOL! BRAMKA DLA RUCHU! Strzelcem bramki Piotr Ćwielong po dobrym podaniu Marcina Nowackiego. Popularny "Pepe" trafił do siatki Zabrzan leżąc już na murawie.

16' - Gabor Straka w dogodnej sytuacji nie trafił z 25 metrów do pustej bramki.

15' - Pierwszy rzut rożny dla Górnika wywalczył Magiera.

13' - Po rzucie wolnym wykonywanym przez Marcina Nowaka, obrońcy Górnika wybijają piłkę przed linię pola karnego.

10' - Wyrównana walka na boisku - każda z drużyn próbuje wyprowadzić własną akcję.

8' - Ponowne groźne wstrzelenie piłki przez Krzysztofa Nykiela. Po raz kolejny obronną ręką wyszedł zabrzański bramkarz.

7' - Krzysztof Nykiel sfaulował Madejskiego, za co otrzymał żółtą kartkę.

5' - Dośrodkowanie Nykiela wyłapał bez problemu bramkarz Górnika Boris Peskovic.

3' - Pierwszy rzut rożny dla Ruchu.

16.00 - Piłkarze pojawili się już na boisku. Wyprowadzili ich Gerard Cieślik i Włodzimierz Lubański - legendy klubów.

15.30 - Na płycie boiska pojawili się piłkarze Ruchu Chorzów.

15.20 - Spiker podał informacje, że na stadionie znajduje się już 35 tysięcy kibiców!!!

15.15 - Na Stadionie Narodowym gromadzi się coraz więcej kibiców - jest ich już ok. 30 tysięcy, co jest nowym rekordem frekwencji na boiskach Orange Ekstraklasy od kilku sezonów!!! Czekamy na kolejnych sympatyków śląskich klubów.

15.10 - Doda właśnie opuściła scenę, ale uwagę kibiców zgromadzonych na Stadionie Śląskim przyciągnęły śliczne cheerleaderki.

14.45 - Właśnie rozpoczął się koncert Dody!