Ruch wygrywa z Odrą 3:2 [Wideo]

Przemysław
Przemysław
Po trzech ligowych porażkach "Niebiescy" w końcu zwyciężyli. Kibice zgromadzeni dziś na stadionie przy ul.Cichej zobaczyli aż pięć bramek. Ruch po dobrym meczu pokonał Odrę Wodzisław 3:2.

Mecz fantastycznie rozpoczęli zawodnicy Ruchu, ale piłka po strzale Martina Fabusa wylądowała na poprzeczce. Niespodziewanie chwilę później podopieczni Pawła Sibika objęli prowadzenie. Roberta Mioduszewskiego pokonał niezawodny Iljan Micański.

Po stracie bramki „Niebiescy” niesieni fantastycznym dopingiem kibiców ruszyli do ataku. Swoich szans nie wykorzystali jednak Wojciech Grzyb i Martin Fabus. W kolejnych minutach to zawodnicy Ruchu częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili sobie stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki.

W 30. minucie były zawodnik Ruchu Chorzów, Jan Woś, zdecydował się na strzał z 30 metrów, a kapitalną interwencją popisał się Mioduszewski. Kilkadziesiąt sekund później Ćwielong podał wzdłuż linii bramkowej do Balaza, ale ten z dwóch z metrów trafił wprost w Stachowiaka! Na szczęście na miejscu był Michał Pulkowski i piłka w końcu wylądowała w bramce Wodzisławian.

Rozochoceni takim obrotem sprawy „Niebiescy” jeszcze śmielej ostrzeliwali bramkę Odry. Ataki przyniosły pożądany skutek w 38. minucie. Balaz do Nowackiego, ten pod bramkę do Fabusa i Adam Stachowiak ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Wynik w pierwszej połowie nie uległ już zmianie i Ruch prowadził 2:1.

Druga część spotkania także zaczęła się od wyśmienitej okazji chorzowian. Niestety Marcin Nowacki mając przed sobą tylko bramkarza nie trafił w bramkę. W 61 minucie na stadionie ponownie zapanowała euforia. Kapitalny strzał z rzutu wolnego oddał Pavol Balaz, a Stachowiak nawet się nie ruszył aby interweniować.

Ruch atakował dalej chcąc podwyższyć wynik, ale to goście zdobyli bramkę w 74. minucie. Po podaniu Wosia sytuację „sam na sam” ponownie wykorzystał Micański.

Kibice zgromadzeni na stadionie nie zobaczyli już więcej bramek. Ruch Chorzów odniósł zasłużone zwycięstwo nad Odrą Wodzisław 3:2.

Powiedzieli po meczu:

Grzegorz Baran (Ruch Chorzów): Cieszymy się, że udało się wygrać. W końcówce sami stworzyliśmy nerwową atmosferę, przy stanie 3:1 mieliśmy jeszcze kilka okazji i gdybyśmy strzelili kolejną bramkę Odra pewnie by się poddała. A tak znowu głupi błąd w defensywie i Micański, dziś bardzo skuteczny, zdobył drugą bramkę. Najważniejsze, że wygraliśmy.

Michał Pulkowski (Ruch Chorzów): Czuję się współwinny utraty pierwszej bramki, ale najważniejsze że potrafiliśmy się podnieść i strzeliliśmy trzy bramki, choć mieliśmy więcej okazji. Dziękuję Pavlowi Balazowi, że nie strzelił bo mogłem zdobyć swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie.

Pavol Balaz (Ruch Chorzów): Nie mam pretensji do Martina Fabusza o stratę drugiej bramki, bo należy je mieć do każdego. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy Słowakami, czy Chorwatami. Wszyscy jesteśmy Niebieskimi i walczymy o jak najlepszą pozycję Ruchu w lidze.

Marcin Nowacki (Ruch Chorzów): Myślę, że dobrze realizowaliśmy założenia taktyczne. Szkoda tej bramki na 3:2, mieliśmy grać cały czas swoje i bronić wyniku. Bramka Micanskiego spowodowała nerwową końcówkę. Po raz kolejny nie wykorzystałem świetnej okazji, trochę piłka podskoczyła, ale nie będę zwalał na murawę. Przy Cichej gra nam się dobrze, super, że publiczność dopisuje, bo świetnie dopingują. Sami możemy przyciągać kibiców, a mecz z Groclinem pokazał, że stwarzamy dużo sytuacji i dziś to potwierdziliśmy.

**'90 + 4 Sędzia zakończył spotkanie. Ruch wygrywa z Odrą 3:2.

'90 + 3 Rzut z autu dla Ruchu na wysokości pola karnego. Poradzili sobie z nim obrońcy Odry. I kolejny aut.

'90 + 2 Gra toczy się w środku pola.

'90 + 1  Niedokładne podanie Sobczaka i z akcji Ruchu nic nie wynikło. Zmiana w ekipie Ruchu - Golem wchodzi za Fabusa. Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

'90 Rzut rożny dla Chorzowian. Ćwielon dobrze uderzył, ale jeszcze lepiej na bramce spisał się Stachowiak.

'89 Strzał Wosia wybronił Mioduszewski

'88 Sobczak świetnie wypuścił Ćwielonga, ale Stachowiak uprzedził napastnika Niebieskich

'86 Po faulu na Sobczaku z rzutu wolnego dośrodkowywał Nowacki, ale obrońcy Odry nie dali się tym razem zaskoczyć. W między czasie żółtą kartką został ukarany Sławomir Szary

'85 Zmiana w drużynie Ruchu - boisko opuszcza Pavol Balaz, którego zastępuje Sobczak

'84 Balaz nie dał rady dwóm obrońcom Odry

'81 Na szczęście gracz Niebieskich wstał o własnych siłach i może kontynuować grę

'81 Na murawie leży Fabus.

'80 Aleksander powstrzymany przez Brzyskiego i od bramki Mioduszewski

'78 Balaz ponownie faulowany; Pavol rogrywa dzisiaj świetne spotkanie - biega, walczy i często zawodnicy Odry muszą faulem przerywać jego akcje

'77 Ćwielong uderza minimalnie obok prawego słupka w 100% sytuacji, sędzia odgwizduje jednak spalonego

'76 Dobry powrót Nowackiego, który przerywa kontrę Odry. Wojciech Grzyb uderza nad spojeniem

75 Zamieszanie pod bramką Ruchu, ale żadnemu z zawodników Odry nie udało się trafić do bramki Mioduszewskiego. Zmiana w drużynie gości - z boiska schodzi Socha, a na placu gry pojawia się Aleksander

'74 Po podaniu Wosia, drugi raz w tym meczu do siatki gospodarzy trafia Micański

'70 Faulowany Balaz, piłkę z nogi Słowaka zdjął w ostatniej chwili obrońca Wodzisławian

'69 Pulkowski zatrzymuje akcję Odry za co został nagrodzony brawami przez kibiców

'65 Dobry strzał Balaza, jednak piłka odbija się od jednego z graczy Ruchu i przelatuje nad poprzeczką

'65 Rzut wolny dla podopiecznych Radolskiego 25. metrów od bramki Wodzisławian

'64 Balaz wypuścił Ćwielonga, ale Stachowiak okazał się szybszy i nadal mamy wynik 3:1

'62 Mocny strzał Balaza mija prawy słupek - Niebiescy coraz śmielej atakują i zapowiada się wysoki wynik na stadionie przy ul. Cichej

'61 GOOOOOOOOL Balaz świetnie uderza z rzutu wolnego przy prawym słupku, Stachowiak nawet się nie ruszył

'61 Minc fauluje Ćwielonga 18 metrów od bramki Stachowiaka - świetna okazja dla Niebieskich

'60 Ewidentnego faulu na Balazu nie zauważył Pan Piotr Pielak

'59 Niecelny strzał Nowackiego

'58 Ćwielong z 16 metrów uderza wysoko nad bramką

'56 Nowacki wypuścił  Balaza, do którego wrzutki nie doszedł Fabus - to była kolejna wyśmienita okazja dla Niebieskich

'55 Rzut z autu dla Niebieskich na wysokości pola karnego

'54 Ćwielong wrzuca za mocno w pole karne

'53 Pulkowski z 30. metrów strzela obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Stachowiaka

'51 Adamski wybija piłkę do której dopada Ćwielong...podaje do Nowackiego, który mając przed sobą tylko bramkarza strzela obok prawego słupka

'50 Podwójna zmiana w ekipie Odry w przerwie spotkania - Seweryna zastąpił Błażejewski, natomiast za Cichego na placu gry pojawił się Dudek

'48 Wrzutkę Błażejewskiego wybija na rożny Jakubowski

'46 Zawodnicy wybiegli już na boisko

Ruch zasłużenie prowadzi z wodzisławską Odrą 2:1. Prowadzenie Odrze dał Micański w 2. minucie spotkania. Bramkę na 1:1 strzelił Pulkowski, natomiast w 38. minucie prowadzenie Niebieskim dał Martin Fabus.

'45+3 - Sędzia zakończył pierwszą połowę sotkania.

'45+3 -  Po wrzutce Grzyba, Ćwielong uderza głową nad poprzeczką

'45+1 -  Dośrodkowanie Grzyba zablokowane - rzut rożny dla Ruchu

'45 -  Sedzia doliczył 3 minuty. Kontuzja Nykiela okazała się poważna i mamy pierwszą zmianę w ekipie Radolskiego - na placu gry pojawił się Ariel Jakubowski

'43 - Trzech zawodników leży na boisku.  Zawodnicy Odry mimo iż na murawie leżał zawodnik Ruchu, a potem ich gracz nie przerwali gry i kontynuowali akcję...prawdopodobnie nie znają zasad fair-play

'42 - Sochę uprzedził Adamski przy bocznej linii i rzut z autu dla Odry

'41 - Strzał głową Ćwielonga z 5 metrów broni z problemami Stachowiak

'40 -  Pulkowski leżąc na boisku wstrzelił w pole karne, ale Ćwielong nie doszedł do piłki

'39 - Kowalczyk wślizgiem wybija piłkę spod nóg Grzyba i mamy rzut z autu

'38 - GOOOOOOOOL. Nowacki zagrał do Fabusa, który umieszcza piłkę w bramce Stachowiaka

'35 - Faul Adamskiego na Micańskim, który po założeniu siatki obrońcy Ruchu mógł wyjść na czystą pozycję

'34 - Ruch w natarciu - najpierw Grzyb wrzuca, ale Ćwielong nie dochodzi do piłki, potem z drugiej strony po dośrodkowaniu ponownie do piłki nie doszli napastnicy Ruchu. Strzał Ćwielonga z 25. metrów obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Stachowiaka.

'33 - Dośrodkowanie Fabusa wyłapuje Stachowiak

'32 - Nowacki zbyt mocno podaje do Ćwielonga

'31 - GOOOOOL!!! Ćwielong wstrzelił piłkę w pole karne, a Balaz z 2. metrów trafił prosto w bramkarza....do odbitej piłki dopadł jeszcze Michał Pulkowski i wyrównał. Zasłużona bramka dla Niebieskich - są zepsołem lepszym, który prowadzi grę

'27 -  Kiksu CIchego nie wykorzystuje Ćwielong, którego uprzedził bramkarz Odry

'26 - Świetna oprawa kibiców Niebieskich. Dośrodkowanie Balaza trafia w boczną siatkę.

'25 - Pulkowski podaje do Ćwielonga, który trafia prosto w bramkarza, sędzia odgwizduje jednak spalonego.

'24 - Rzut z autu dla Odra na wysokości pola karnego. Chorzowianie wybijają piłkę na drugą połowę.

'23 - Woś podaje do Sochy, którego strzał z 20. metrów był tak słaby, jak i niecelny.

'22 - Dośrodkowanie Grzyba za słabe i wybijają obrońcy Odry.

'21 -  Fabus zbyt mocno odgrywa do Pulkowskiego. Chorzowianie tracą piłkę.

'20 - Nowacki faulowany po raz kolejny

'19 - Strzał Wosia z 20. metrów pewnie broni Mioduszewski

'18 - Kolejny faul na Nowackim - byli koledzy klubowi nie oszczędzają najlepszego gracza Niebieskich.

'17 - Na boisku leży piłkarz Odry - kibice gwiżdżą ponieważ powinien on być zniesiony poza boczną linię boiska.

'16 - Fabus wbiegł w pole karne, ale niezdecydowanie spowodowało iż z jego akcji nic nie wyszło

15 - Kolejna próba Niebieskich - strzał Pulkowskiego z 20. metrów okazał się jednak zabyt słaby. Pierszy kwadrans spotkania to zdecydowana przewaga Ruchu - wynik jednak mówi zupełnie co innego

'14 - Ćwielong zgrywa głową do Balaza, który nie dochodzi jednak do piłki.

'13 - Fatalna próba wrzucenia piłki w pole karne przez Brzyskiego

'12 - Baran otrzymuje żółtą kartkę za brutalny faul na Sławomirze Szarym

'10 - Grzyb nie dochodzi do piłki i od bramki rozpocznie Stachowiak. Na trybunach głośny doping chorzowskich kibiców

'9 - Nykiel odgrywa do Ćwielonga, który wypuszcza w uliczkę Grzyba - ten jednak strzela w boczną siatkę.

'7 - Żółta kartka dla Kokoszki po faulu na Nowackim

'5 - Na boisku leży zawodnik Odry i potrzebna jest pomoc medyczna

'4  - GOOOL.  Micański w sytuacji sam na sam uderza obok Mioduszewskiego i Odra obejmuje prowadzenie

'2 - Baran z 30. metrów uderza na bramkę, jednak strzał był zbyt słaby

'1 - Świetna okazja Ruchu - po dośrodkowaniu Grzyba, Fabus uderzył głową w poprzeczkę.

'0 - Odra rozpoczęła spotkanie.

Jesteśmy już na Cichej. Znane są składy zespołów:

Ruch Chorzów: Mioduszewski - Nykiel, Adamski, Baran, Brzyski - Grzyb, Pulkowski, Nowacki, Balaz - Ćwielong, Fabus

Odra Wodzisław: Stachowiak - Cichy, Woś, Micański, Socha - Seweryn, Kokoszka, Kowalczyk, Radler - Szary, Minc

Sędzia spotkania: Piotr Pielak

Widzów: 7,5 tys.

Na Stadionie Ruchu będą nasi wysłannicy - Jacek Tomaszewski i Przemysław Styrna przeprowadzą relację na żywo, natomiast jeden z naszych czytelników - Krystian Habrzyk przygotował

zapowiedź meczu

. W Chorzowie nie zabraknie również naszego fotoreportera - Witold Stech będzie biegał za zawodnikami obu drużyn, aby uchwycić najlepsze momenty spotkania.

Dodatkowo zapraszamy do przeczytania naszych poprzednich relacji "na żywo" ze spotkań Orange Ekstraklasy. Mamy nadzieję, że zachęcą one do śledzenia spotkania razem z nami: