Ruch wygrywa z Wisłą na Stadionie Śląskim!

Trzy punkty zostają w Chorzowie. W 16. kolejce Ekstraklasy na śląskim gigancie Niebiescy pokonali krakowską Wisłę 1:0.

Zła passa trzech meczów bez zwycięstwa u siebie przerwana. W sobotę

Ruch Chorzów

podejmował na Stadionie Śląskim Wisłę Kraków, zwyciężając 1:0, po bramce Michała Pulkowskiego w 78. minucie. Wisła doznała drugiej z rzędu porażki w lidze.

7,5 tysiąca kibiców było świadkami meczu walki. Pierwsza połowa to wyrównany pojedynek obu drużyn. Akcje nie kleiły się, wiele było niedokładnych podań, a strzałów - jak na lekarstwo. Gracze schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie.
Po przerwie inicjatywę przejęli krakowianie, któzy stworzyli kilka groźnych sytuacji, jednak to Ruch 12 minut przed końcem spotkania wypunktował przeciwnika, a uczynił to za sprawą Michała Pulkowskiego, który 10 minut wcześniej zmienił Scherfchena.

Dzięki wygranej

"Niebiescy

" awansowali na 7 miejsce w tabeli.

Ekstraklasy

. Po 16 kolejkach Wisła jest piąta.

Powiedzieli po meczu:

Maciej Skorża (trener Wisły Kraków): - Wracamy z Chorzowa bez punktów. Dla nas jest to bardzo trudna sytuacja. Tak naprawdę stworzyliśmy zbyt mało klarownych sytuacji pod bramką przeciwnika, żeby myśleć o zwycięstwie. To, że prowadziliśmy grę jeszcze o niczym nie świadczy. Mieliśmy za mało atutów ofensywnych, aby zdobyć jakąś bramkę. Po indywidualnym błędzie straciliśmy bardzo ważną bramkę. Gratuluję trenerowi Pietrzakowi, gratuluję Ruchowi zwycięstwa.

Bogusław Pietrzak (trener Ruchu Chorzów): - Nie było to wielkie widowisko, ale było wiele emocji. Zdawaliśmy sobie sprawę z klasy przeciwnika. Okazało się, że można zagrać dwie równe połowy i zdetronizować największe żądła naszego przeciwnika. W konsekwencji tego udało nam się zdobyć bramkę. W końcu szczęście się do nas uśmiechnęło i trzy punkty zostają w Chorzowie. Włożyliśmy w to spotkanie dużo wysiłku, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramki: Pulkowski (78.)

Ruch Chorzów: Pilarz - Nykiel, Grodzicki, Sadlok, Jakubowski - Brzyski, Scherfchen (71. Pulkowski), Baran, Grzyb - Jezierski (73. Sobiech), Zając.