Ruch zagrał przyjacielsko z Widzewem. Było 1-1

Ruch Chorzów zremisował na Stadionie Śląskim z Widzewem Łódź. Mimo większej ilości podbramkowych sytuacji, Niebieskim nie udało się odnieść trzeciego zwycięstwa z rzędu.

**

**

**

**

Spotkanie pomiędzy chorzowskim Ruchem, a Widzewem było określane jako mecz przyjaźni ze względu na "sztamę" pomiędzy kibicami obu zespołów. Po pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że piłkarze naprawdę nie chcą zrobić krzywdy przeciwnikom. Jak określił to trener Radolsky, pierwsza część spotkania była czysto taktyczna. W drugich 45 minutach wszystko uległo diametralnej zmianie. Szybko strzelona bramka przez Napoleoniego podziałała motywująco na Niebieskich. Nie trzeba było dlugo czekać, bo już w 50. minucie wyrównał Fabus.

Mecz nabrał tempa, a Chorzowianie nacierali na bramkę strzeżoną przez Fabiniaka. Balaz rozgrywał niezłe spotkanie i dobrymi rajdami rozruszał lewą stronę boiska. W obronie świetnie spisywał się Adamski, który był najmocniejszym punktem defensywy Niebieskich. Natomiast Ćwielong próbował strzelić zwycięską bramkę - najpierw w 71. minucie popisał się świetnym strzałem nożycami, a dwie minuty później w doskonałej sytuacji fatalnie spudłował. Z powodu urazów boisko musieli opuścić w 30. minucie Gabor Straka, który naciągnął sobie mięsień dwugłowy, a w 55. minucie Wojtek Grzyb narzekający również na ból mięśnia. Mimo przewagi gospodarzy, mecz zakończył się remisem, który nie satysfakcjonował żadnej z drużyn.

Powiedzieli po meczu:

Pavol Balaz: Na pewno zabrakło zwycięskiej bramki. Miałem dobrą okazję po podaniu Nowackiego i żal mi, że nie udało mi się jej wykorzystać. Dlaczego nie podchodziłem do stałych fragmentów gry? Inni zawodnicy, jak Nowacki czy Brzyski również dobrze uderzają z wolnych. Marcin ma dobrą lewą nogę, więc to on próbował dzisiaj częściej zaskoczyć bramkarza gości.

Grzegorz Baran: Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku. Po raz kolejny remisujemy z Widzewem. Brakło nam przede wszystkim wykończenia. W pierwszej połowie mecz nie zachwycił, natomiast na początku drugiej straciliśmy bramkę, ale udało nam się szybko podnieść. Zapytany o to czy wskazówki Beenhakkera pomogły mu, Grzesiek z uśmiechem na twarzy odpowiedział, że na pewno tak było i cieszy się z ostatniego powołania na mecz przeciwko gwiazdom Orange Ekstraklasy.

Trener Ruchu, Duszan Radolsky: Pierwszą połowę można określić jako taktyczną. W drugiej połowie straciliśmy bramkę za darmo. Cieszę się, że zdobyliśmy kolejną bramkę ze stałego fragmentu gry, z którymi mieliśmy nie tak dawno jeszcze duże kłopoty.Nie brakowało zaangażowania zawodników. Mieliśmy kilka sytuacji do strzelenia zwycięskiej bramki - Ćwielong i Balaz nie wykorzystali ich jednak. Dziękuje jeszcze raz za pełne zaangażowanie zawodników.

Trener Widzewa, Marek Zub: Zremisowaliśmy dzisiaj w meczu przyjaźni. Można powiedzieć, że wynik pasuje do tego, co było zapowiadane przed meczem. Chcieliśmy bardzo te spotkanie wygrać, a przede wszystkim chcieliśmy wygrać mecz wyjazdowy. Każdy punkt jest dla nas istotny. Do przerwy nie udało nam się strzelić bramki, natomiast po przerwie trafiliśmy do bramki rywali tak szybko, że nawet niektórzy kibice nie zdążyli jeszcze zająć miejsc. Niestety po raz kolejny straciliśmy bramkę w identyczny sposób, jak przed tygodniem z poznańskim Lechem. Mogę powiedzieć, że kolejnej takiej bramki Widzew już nie straci. Nie było zbyt wiele pięknych akcji, ale dziękuję zawodnikom za pełne zaangażowanie.

Prosto ze stadionu:

90' + 3 - Koniec spotkania. Remisowy wynik w Wielkim Meczu Przyjaźni. Brawa dla kibiców.
90' +1 -
Wolny dla Ruchu w narożniku linii 16. metra to ostatnia szansa dla Niebieskich. Balaz trafia jednak w mur.
90' -
Sędzia techniczny dolicza do regulaminowego czasu gry 3 minuty
89' -
Zmiana w ekipie gości - boisko opuścił Kowalczyk, a na placu gry pojawił się Mierzejewski

88' -
Pomocnik Niebieskich żegnany brawami przez kibiców
87' -
Balaz wygyrwa pojedynek biegowy z Szeligą, ale jego dośrodkowanie wyłapuje ponownie Fabibniak.
Tak jak prognozowaliśmy plac gry opuszcza Nowacki, a na boisko wchodzi Grodzicki
85' -
Janoszka świetnie odgrywa do Balaza, ale ten uderza tak mocno, jak i niecelnie
Do zmiany w ekipie Ruchu szykowany jest Grodzicki. Naszym zdaniem plac gry opuści zmęczony już Nowacki
83' -
Tym razem atakowali Łodzianie. Rzut rożny dla Widzewa. Świetne dośrdodkowanie Juszkiewicza na dłuhgi słupek w ostatniej chwili wybił Mioduszewski

82' -
Zmiana. Na placu gry pojawił się Piotr Grzelczak, a zszedł Łukasz Masłowski
81' -
Balaz wypuścił Nowackiego ,którego dośrodkowanie w ostatniej chwili wybił głową obrońca Widzewa. Zmiana w łódzkiej drużynie
79' -
W odpowiedzi kontratakuje Widzew. Ale w ostatnim momencie piłkę wybija wślizgiem w polu karnym Brzyski
78' -
Kolejna dorba akcja niebieskiech, jednak Balaz jednak zbyt słabo uderzył na bramkę
77' -
Siódmy rzut rożny dla Ruchu ponownie nie zagroził bramce strzseżonej przez Fabiniaka
75' -
Żółta kartka dla Ukaha z Widzewa. Chwile potem po dośrodkowaniu Balaza obrońcy Widzewa wybijają piłkę na rzut rożny.
74' -
Jak dotąd Janoszka, który zmienił Grzyba jest niewidoczny. Na boisku leży Fabus. Na szczęście wszystko w porządku i napastnik Ruchu może kontynuować grę. Warto pochwalić dzisiaj grę Adamskiego, który bardzo pewnie spisuje się w obronie Chorzowian

73' -
Balaz świetnie ograł w polu karnym obrońcę, wyłożył do Ćwielonga, a ten w dogodnej sytuacji uderza wysoko nad bramką. Kolejna niewykorzystana okazja Ćwielonga

72' - Skromna odpowiedź gości. Juszkiewicz próbował uderzyć na bramkę Niebieskich, ale jego strzał był fatalny**

71' - Po dośrodkowaniu Jakubnowskiego świetny strzał nożycami oddał "Pepe" Ćwielong z 20 metrów. Minimalnie nad poprzeczką**

69' - Przewaga Ruchu. Widzew nie potrafi stworzyć składnej akcji - Niebiescy zamknęli Łodzian na ich połowie. Kolejny rzut rożny dla Chorzowian

67' - Silny strzał Brzyskiego poszybował ok. 3 metry nad poprzeczką

66' - Brutalny faul na Janoszce!!! Napastnik Ruchu wychodził na czystą pozycję - to chyba powinna byc czerwona kartka, natomiast sędzie pokazał Szymankowi żółty kartonik. Rzut wolny z 20 metrów

63' - Wolny dla Ruchu 30 metrów od bramki strzeżonej przez Fabiniaka. Bramkarz Widzewa świetną interwencją wybił futbolówkę.

61' - Nowacki do Jakubowskiego, ten w pole karne, ale obrońcy ponownie wyjaśniają sytuacje. Dobra gra Ruchu teraz.

59' - Wszystko jest w porządku - Łodzianin musi jednak zgodnie z zasadami opuścić plac gry. Wraca po minucie.

58' - Brzyski próbował wstrzelić piłkę w pole karne, ale ponownie sytuację wyjaśniają obrońcy Widzew. Na boisku leży obrońca Widzewa - Ukah

56' - Świetna atmosfera na trybunach. Kibice dopingują obie drużyny - to się nazywa przyjaźń - informuje nas Przemysław Styrna

55' - Kolejne dośrodkowanie Balaza wybija głową obrońa Widzewa. Będzie zmiana. Na boisku pojawi się Łukasz Janoszka, a boisko opuścił najskuteczniejszy w ekipie Niebieskich Wojtek Grzyb.**

54' - Znów rzut dla RuchuTym razem rzut wolny  40 metrów od bramki Łodzian.

53' - Rzut z autu dla Ruchu na wysokości pola karnego. Potem po minięciu dwóch przeciwników Brzyski dośrodkowuje ale jego strzał wyłapał Fabiniak

51' - Mecz nabiera tempa... Po słabej pierwszej połowie piłakarze obu drużyn dają kibicom pokazd dobrego futbolu

50' - Gooooooooooooooooooool. Po dośrodkowaniu Balaza z rożnego świetnym strzałem głową wyrównuje Fabus. Kibice szaleją na trybunach.

49' - Zamieszanie pod łódzką bramką - najpierw strzał Cwielonga zablokowany, a potem Adamskiego... Po chwilie Ćwielong ponownie mocno uderza w lewy dolny róg bramki. Ale nadal 0-1

48' - Dośrodkowanie Grzyba nad bramkę wybija Fabiniak. Będzie róg. Już czwarty

47' - Kibice Ruchu niewzruszeni śpiewają: Hej Gol, Ruch Gol! Przed momentem Ćwielong nad bramką

46' - Są już piłkarze. Wśród łodzian nowy gracz - Stefano Napoleoni. Dosłownie po kilku sekundach strzela gola dla Widzewa. Coś niesamowitego!

45' - Koniec pierwszej połowy. Trudno wskazać drużynę przeważającą. Przeważali... kibice i ich doping

44
- Kowalczyk nie ma talentu aktorskiego. Żółta kartka za symulowanie.
41
' - Najpierw faulowany Baran z Ruchu a potem zawodnika Widzewa fauluje Jakubowski. Strzał z wolnego jednak ponad bramką

39' - Moment rozluźnienia. Dużo piłki w srodku boiska

37' - Kolajna szansa na gol dla niebieskiech. Nowacki neistety "po rękach" bramkarza. Nowacki znów w dobrej formie

36' - Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym. Zawodnik widzewa zagrał piłkę ręką. Tak twierdzą piłkarze Ruchu. Sędzia jest chuba innego zdania

35' - Czyżby jednak kontuzja z początku meczu? Straka schodzi z boiska! Za niech Ćwielong. Żółta kartka dla Pulkowskiego

32' -
Mecz nie stoi na wysokim poziomie, ale atmosfera na trybunach przeciwnie

28' - Kombinacyjna akcja Ruchu. Po podaniu Grzyba Nowacki za słabo i w ręce bramkarza gości

24
' - W odpowiedzi Widzew. Tuż obok bramki! Pomógł Mioduszewski, wybijając piłkę po strzale Kowalczyka

20' - Ruch znów prawą stroną boiska. Po rogu z prawej strony nieudany strzał Balazsa

16' - Niesamowita oprawa. Białe i niebieskie flagi powiewają prawie na całym stadionie - informuje Jacek Tomaszewski

14
' - Dobra gra Wojciecha Grzyba. Kolejna akcja z jego udziałem po prawej stronie boiska.

12' - Ruch decyduje się na atak. Jednak piłkę traci Straka. Wybita za linię boiska powoduje róg dla Ruchu

8' - Po raz pierwszy Widzew. Strzał Kukisa na bramkę Ruchu jednak obok słupka. Na trybunach widac ogromne niebieskie flagi.

3' - Słowak Gabor Straka groźnie faulowany. Leży poza boiskiem, przy nim sanitariusze. Po chwili jednak wraca do gry

1'
- Gwizdek sędziego. Wielki Mecz Przyjaźni rozpoczęty. Wojownikó dwóch - Widzew i Ruch - to znane hasło łódzko-chorzowskiej sztamy.

16:00
- Kibice Ruchu śpiewają o Widzewie a Widzewa o Ruchu. Pozytywnie. Na boisku pojawili się piłkarze.

15:55 - Na moje oko jest tutaj 15 tys. kibiców Ruchu i ponad 2 tys. z łodzi - informuje Jacek Tomaszewski.