Sensacja w Bytomiu! Polonia zremisowała z Wisłą [Foto+Wideo]

W Bytomiu poległa już Legia, punkty tracił Lech, a teraz przyszedł czas na Wisłę. Po golu Zielińskiego, niebiesko-czerwoni prowadzili, ale mistrzom Polski udało się wyrównać. Polonia - Wisła 1:1.

Pierwszy mecz rundy wiosennej piłkarskiej

Ekstraklasy

rozpoczął się od strzału Diaza z linii pola karnego. W 10. minucie kostarykańczyk uderzał po raz drugi, ale świetną interwencją popisał się Pesković. Gospodarze odpowiedzieli szybkim kontratakiem, zakończonym niecelnym strzałem Bazika.

W 22. minucie, piłkę na środku boiska stracił Małecki, lobować Pawełka próbował Grzyb, ale uderzenie pomocnika niebiesko-czerwonych poszybowało nad poprzeczką. W kolejnej akcji Bytomianie wywalczyli rzut rożny, ale "szarańcza" nie zaskoczyła obrońców mistrzów Polski. W 36. minucie po wycofaniu Jugovica, na uderzenie z 25. metrów zdecydował się Grzyb.

Kilka sekund później Jaromin miał najlepszą okazję do strzelenia bramki. Po fatalnym kiksie Pawełka, pomocnik gospodarzy zachował się jeszcze gorzej, nie trafiając w pustą bramkę, a futbolówka po jego strzale wyszła...na aut.

Czytaj również: Wielkie Derby Śląska: Niebiescy bez Marcina Zająca

Druga część spotkania rozpoczęła się od zdecydowanych ataków

Wisły

. Najpierw głową uderzał Brożek, a następnie na strzał zdecydował się Małecki. W 65. minucie "Mały" dośrodkował do Boguskiego, a ten mając przed sobą tylko Peskovica uderzył głową obok prawego słupka.

"Niewykorzystane sytuacje się mszczą" i to właśnie miało miejsce przy Olimpiksiej w Bytomiu. Pierwsza składna akcja

Polonii

w drugiej połowie zakończyła się bramką. Z lewego skrzydła w pole karne wrzucił Radzewicz, a Zieliński pewnie umieścił piłkę w siatce.

Radość kibiców w Bytomiu nie trwała jednak długo. Karygodny błąd Broniewicza we własnym polu karnym, wykorzystał Boguski, doprowadzając do remisu. Żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć gola i mecz zakończył się podziałem punktów.