Siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza z brązowym medalem mistrzostw Polski [Zdjęcia]

Zespół MKS-u Dabrowa Górnicza wywalczył w Łodzi brązowy medal Mistrzostw Polski. W pojedynku o trzecie miejsce siatkarki trzykrotnie pokonały Organikę Łódź.

Po meczach w Dąbrowie Górniczej stan rywalizacji wynosił 1:1. Spotkania przeniosły się do Łodzi, gdzie rozegrano kolejne dwa mecze. W środę podopieczne Waldemara Kawki pewnie wygrały 0:3 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadziły już 2:1.

Wczoraj siatkarki Enionu mogły zapewnić sobie już trzecią pozycję i odebrać brązowe krążki. Jednak od mocnego uderzenia rozpoczęła Organika Łódź. Rozgrywająca z Łodzi - Marta Pluta raz po raz wykorzystywała MVP poprzedniego spotkania  - Karolinę Kosek, która w tej partii była prawie nieomylna. Dąbrowianki próbowały w połowie seta odrabiać straty z początku spotkania, niestety ich ataki były często podbijane. Trener Kawka wprowadził aż cztery nowe zawodniczki, jednak nie przyniosło to zamierzonego skutku i przegrały pierwszą partię 25:17.

Od drugiego seta na boisku dominowały już tylko siatkarki Enionu Energia Dąbrowa Górnicza. Swój rytm złapała Katarzyna Gajgał, która była nie do zatrzymania przez łódzki blok. W końcówce seta to podopieczne Waldemara Kawki zdobyły dwa punkty przewagi, których mimo ofiarnej postawy siatkarek Budowlanych juz nie oddały. Stan meczu wyrównał się, zapowiadając zaciętą walkę do końca spotkania.

Trzecia partia to popis gry Agaty Pury. Gospodynie popełniały wiele niewymuszonych błędów, w ich grę wkradła się nerwowość i po chwili przegrywały już 2:8. Przy stanie 13:6 dla dąbrowianek o druga już przerwę w tym secie poprosił trener Wiesław Popik, próbując poderwać swoje zawodniczki do walki. Nasze siatkarki dominowały w każdym aspekcie gry i rozstrzeliwały łodzianki. Atak z lewego skrzydła Joanny Szczurek zakończył trzeciego seta. Do zwycięstwa w całym meczu o brąz pozostał tylko jeden wygrany set.

W ostatniej partii do gry próbowały się poderwać siatkarki z Łodzi, chcąc pozostać jeszcze w walce o brąz. Niesione dopingiem 8 tysięcy kibiców nawiązały w końcu równorzędną walkę z rywalkami, jednak nie potrafiły uciec dąbrowiankom na więcej niż jeden punkt. W pewnym momencie Budowlane pogubiły się w grze obronnej i podopieczne Waldemara Kawki znowu uciekły rywalkom. Do końca kontrolowały już przebieg spotkania, nie dając się dogonić. Mecz zakończył atak MVP tego spotkania - Agaty Pury, który dał Dąbrowiankom brązowy medal.

To trzeci sezon w lidze naszej drużyny i nasz największy sukces. Jest to dla nas uwieńczenie ciężkiego sezonu - mówiła Joanna Szczurek.

MKS Dąbrowa Górnicza po raz pierwszy w historii na medalowej pozycji. W ten sposób siatkarki przeszły do historii śląskiego sportu. Gratulacje!