Śląski remis w Pucharze Ekstraklasy [Foto]

Nudno na boisku, gorąco na trybunach, jak zawsze, gdy dochodzi do starć odwiecznych rywali - Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze. Mecz Pucharu Ekstraklasy zakończył się bezbramkowym remisem.

Polonia Bytom

) Ruch podejmował na stadionie przy Cichej zabrzańskiego Górnika. W spotkaniu dominowała walka w środkowej strefie boiska, mało było akcji podbramkowych. Te nieliczne kończyły się zazwyczaj niecelnymi strzałami.

W pierwszej połowie lekka przewaga zarysowała się po stronie przyjezdnych, zwłaszcza za sprawą strzałów z dystansu

Tomasza Hajty

. Po przerwie gra się wyrównała, najwięcej sytuacji strzeleckich miał

Marcin Zając

. Napastnik gospodarzy miał jednak rozregulowany celownik. 90 minut nie dało odpowiedzi na pytanie, kto tego dnia jest lepszy i zasługuje na 3 punkty w kolejnych derbach Śląska.

Dla Górnika spotkanie to było pierwszym meczem pod wodzą tymczasowego szkoleniowca Marcina Bochynka, który na ławce zastąpił zwolnionego we wtorek

Ryszarda Wieczorka

. Górnik nie radzący sobie w lidze (po czterech kolejkach zaledwie jeden punkt i bilans bramkowy 0-7), po raz kolejny nie strzelił gola.

W drugim spotkaniu grupy B Odra Wodzisław pokonała u siebie w środę Polonię Bytom 2:1, po golach Damiana Seweryna i Marcina Stawickiego. Dla Polonii punktował Janusz Wolański. W tabeli, po pierwzej kolejce, prowadzi Odra Wodzisław. Drugie miejsce ex aequo zajmują Ruch i Górnik, stawkę zamyka bytomska Polonia.

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Ruch - Pavol Balaz; Górnik - Mariusz Magiera i Tomasz Hajto. Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz). Widzów 5,5 tys.

Ruch: Pilarz - Jakubowski, Scherfchen (46' Baran), Adamski, Nykiel (46' Nowacki)- Feruga (46' Grzyb), Pulkowski, Straka, Balaz - Zając (74' Ćwielong), Fabusz.

Górnik: Vaclavik - Bonin, Hajto, Smirnovs, Magiera - Rivas, Brzęczek, Danch (46' Bajić), Zahorski - Pitry (46' Malinowski), Markovsky (76' Madejski).