Solidny łomot od beniaminka. Tauron Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3 [zdjęcia]

REDAKCJA portalu
Niedzielne spotkanie z beniaminkiem Orlen Ligi okazało się dla siatkarek z Dąbrowy srogą lekcją siatkówki.

Mimo że drużyna z Polic ma w swoim składzie świetnie znaną fanom siatkówki Małgorzatę Glinkę, to drużyna MKS-u była uznawana za faworytów. Jak się jednak później okazało, w sporcie nie można niczego założyć.

Od pierwszych minut spotkania inicjatywę przejęły zawodniczki Chemika, jednak ambitna walka siatkarek MKS-u pozwoliła właśnie im zejść na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem (16:13). Wtedy przebudziła się drużyna z Polic i dzięki skutecznym atakom uciekła MKS-owi na wynik 19:23. Chwilę później as serwisowy podsumował pierwszy przegrany set MKS-u.

Drugi set to ambitna walka obu zespołów, z którego jednak znowu przyjezdne wyszły obronną ręką. Mimo zmian trenera Kawki, obraz gry nie uległ zmianie i przyjezdne cieszyły się z łatwo wygranego drugiego seta.

Początek trzeciego seta to absolutna dominacja siatkerek z Polic, które zaczęły od prowadzenia 5:0. Niestety, dąbrowianki nie zdołały już się podnieść i uległy w trzecim secie do 16.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - KPS Chemik Police 0:3 (20:25, 13:25, 16:25)